Alestorm premiera EPki „Voyage Of The Dead Marauder”

Niesławni metalowi piraci z ALESTORM powracają z kolejną porcją wariacji na swojej nowej EP-ce zatytułowanej „Voyage of the Dead Marauder”, która ukazała się 22 marca 2023 roku nakładem Napalm Records.

„Voyage of the Dead Marauder” jest następcą ich epickiego, siódmego albumu studyjnego, „Seventh Run of a Seventh Rum”. Wydawnictwo promuje singiel i video do utworu „Uzbekistan”, który w opinii Chrisa Bowesa otworzy im wrota kariery na wschodzie:
„Och, wow! Zdecydowaliśmy, że naszym celem życiowym jest zostać największym zespołem w Uzbekistanie, więc napisaliśmy tę małą piosenkę o tym miejscu. Ufam, że jest to w 100% zgodne z prawdą historyczną”.

Czytaj również: Alestorm rozkręcili imprezę w Birmingham [ZDJĘCIA]

Po raz kolejny ALESTORM współpracował z producentem Lasse Lammertem (LSD-Studios), który wyprodukował, nagrał i zmiksował i zmasterował nową EPkę i jest znany ze współpracy z innymi mistrzami gatunku, Gloryhammer i Wind Rose.

EP-ka rozpoczyna się epickim utworem tytułowym „Voyage of the Dead Marauder” – hymnem, w którym pojawia się powracająca ulubienica gości Patty Gurdy, która dodaje utworowi dodatkowej pikanterii dzięki występowi liry korbowej i urzekającemu wokalowi. Załoga wypływa z „Uzbekistan”, dostarczając klasyczny utwór ALESTORM w charakterystycznym pirackim metalowym stylu, po czym rozpoczyna dziką, wypełnioną syntezatorami imprezę piracką, pełną intensywnych krzyków. „The Last Saskatchewan Pirate” przemieni każde spotkanie w wypełniony piracki pub przy wesołej melodii fletu, przekazującej swobodny, energetyczny nastrój, zanim „Sea Shanty 2” podniesie na duchu instrumentalną przerwą. Ale nie martwcie się – potrzeby słuchaczy, którzy domagają się najbardziej hałaśliwych hymnów zespołu, zostaną zaspokojone, ponieważ zamykający utwór „Cock” w pełni równoważy poważniejsze utwory na EP z uroczo wstrętnymi tekstami. Wsiadajcie na pokład, szczury lądowe i wyruszajcie ze swoją ulubioną piracką załogą na tę morską przygodę!”

Czytaj także: Alestorm, Elvenking i Jeremiah Kane na Letniej Scenie Progresji

Lista utworów:
01    Voyage of the Dead Marauder (feat. Patty Gurdy)
02    Uzbekistan    
03    The Last Saskatchewan Pirate    
04    Sea Shanty 2    
05    Cock    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *