HUNTER w ramach trasy „HELLWOOD TOUR 2024” wystąpił w Toruniu

W niedzielny deszczowy wieczór Hunter odwiedził toruński klub Lizard King w ramach wiosennej trasy „HELLWOOD TOUR 2024” świętując 15-lecie wydania czwartego albumu studyjnego „Hellwood” z 2009 roku.

Niesamowita energia sceniczna formacji, żywiołowość koncertów sprawiają, że trudno uwierzyć że zespół staż ma niemal czterdziestoletni, co doskonale przekłada się na niezmiennie pełen profesjonalizm występów na żywo, w których udział biorą fani w bardzo szerokim przedziale wiekowym.

Hunter na koncertach gromadzi kolejne pokolenia tych, dla których muzyka jest równie ważna co przesłanie, tematyka utworów i warstwa liryczna są równie istotne co brzmienie i przede wszystkim doskonała zabawa umiejętnie łączona jest z refleksją nad naszą rzeczywistością. Zespół skierował ostrze swoich dźwięków i słowa przeciw temu co ich najbardziej dotyka – wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym „izmom”. Wyznaczonego nurtu trzymają się po dziś dzień.

Podczas ostatniej wizyty w Lizardzie Dariusz „Yanuary” Styczeń z Thy Disease przejął gitarę Piotra „Pita” Kędzierzawskiego – którego obowiązki rodzinne zatrzymały w domu, tym razem formacja na deskach toruńskiego klubu pojawiła się w pełnym składzie i w pełnej gotowości.

Czytaj również: „Po co nam Wolność” 2023 – Koncert HUNTER w Toruniu [ZDJĘCIA]

Jak zawsze doskonała forma koncertowa, świetny i szczery kontakt z publicznością, energia płynąca ze sceny, stopniowana dynamika przedstawienia, mocny i lubiany repertuar oraz zróżnicowanie stylistyczne twórczości na przestrzeni lat skutkują niemalejącym zainteresowaniem twórczością Huntera. Tematyka utworów nie traci na aktualności, energia muzyki i zaangażowanie muzyków przekładają się na ogromną grupę zdeklarowanych fanów i niezmiennie dobrą frekwencję na koncertach. Doskonała atmosfera wydarzeń tylko sprzyja zaangażowaniu publiczności we wszelkie typowe zabawy koncertowe. Było wspólne wyśpiewywanie doskonale znanych tekstów, radosne tańce, żywiołowe młyneczki i szerokie uśmiechy na scenie i pod nią, ale i pełna uwaga w nieco poważniejszych momentach.

„HELLWOOD TOUR 2024” w Toruniu

Na scenie mamy przeuroczą mimikę i nonszalancką choreografię smyczkowej rogacizny – czyli uwielbianego Jelonka, ekspresyjny wokal i charyzmę Draka, mocną perkusję Daraya, bas skromnego Simona trzymającego się głębi sceny czy grającego pomiędzy publicznością, efektowną gitarę Pita oraz żywiołowość Letkiego oraz absolutnie zachwyconą publiczność chętnie wchodzącą w interakcje, a brak barierek w toruńskim Lizard Kingu dosłownie i przenośni niweluje dystans między muzykami i fanami.

Setlista przekrojowa, stare znane i lubiane numery poprzedzane krótkim wstępem, obok tego również skrzypiące improwizacje, bo perkusja Daraya – absolutnie nie Daray – niedomagała momentami co zaowocowało entuzjastycznie przyjętą smyczkową kolędą, czy innym utworem w temacie sacrum tuż obok profanum w postaci starego niedźwiedzia, co to mocno śpi, a czasem zakąsza człowiekami. Jelonkowi widać skrzypienie nie wystarcza jako forma wyrazu artystycznego, bo pokusił się o soczysty beatbox w mikrofon Draka oraz bębnienie uroczymi klapeczkami w instrument Letkiego.

Kompozycje „Arges”, „Dura lex sed lex”, „ŚmierciŚmiech” i „Labirynt Fauna” reprezentowały jubileuszowe doskonałe wydawnictwo „Hellwood”.

Półtorej godziny minęło wyjątkowo szybko, solidnie poniewierając niezmiennie chętną do zabaw publikę, „T.E.L.I…” zakończył podstawową część seta, energetycznego i intensywnego dla żywo reagującej publiczności. Były jeszcze przyjęte z entuzjazmem bisy: „Imperium Uboju”, „Imperium Waraciwara” oraz
„Figlarz Bugi” ostatecznie zamykający koncert.

Po zejściu ze sceny do wyczekujących fanów jak zawsze Paweł Drak Grzegorczyk i Arkadiusz „Letki” Letkiewicz, Daray oraz Simon pojawili się na sali klubu cierpliwie pozując do wspólnych zdjęć, rozdając autografy i osobiście odbierając podziękowania za bardzo udany koncert. Ze sceny padła obietnica spotkania jesiennego w toruńskim Lizard Kingu – to że zespół lubi występować w tym miejscu widać, pozostaje tylko publiczności docenić to wyróżnienie i zapewnić solidną frekwencję na każdym wydarzeniu – ściągając wiernych fanów z Bydgoszczy, Grudziądza czy Poznania.

Czytaj także: Hunter wystąpił w Krakowie [ZDJĘCIA]

Lista utworów wykonanych podczas koncertu Hunter w Lizard King w Toruniu

 1. Strasznik
 2. $mierci$miech
 3. Labirynt Fauna
 4. Duch Epoki
 5. Armia Boga
 6. Dura lex sed lex
 7. TshaZshyC
 8. Arges
 9. Cztery wieki później…
 10. Zbawienie
 11. Kim
 12. Kostian
 13. PSI
 14. Niewesołowski
 15. T.E.L.I…
 16. Imperium Uboju
 17. Imperium Waraciwara
 18. Figlarz Bugi

M2schron na trasie z Hunterem – zdjęcia z Lizard King Toruń

Niecierpliwość i ekscytacja publiczności było już widać w trakcie koncertu zespołu M2schron, który spotkał się z bardzo miłym i całkiem zaangażowanym przyjęciem ze strony słuchaczy. Dość oryginalna formacja to – jak sami o sobie piszą: Łódzki Rock, energia gitary, basu, beatboxu i szorstkich treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *