The Cult po 14 latach znowu w Polsce

Legendarna brytyjska grupa The Cult wystąpi w Polsce po 14-letniej przerwie. Formację Iana Astbury’ego i Billy’ego Duffy’ego będzie można zobaczyć we wtorek, 30 lipca 2024 roku, na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Bilety trafią do sprzedaży 19 kwietnia.

Historia zespołu rozpoczęła się w 1983 roku. Ian i Billy są jedynymi muzykami z obecnego składu, którzy pamiętają jego początki (pod nazwami Southern Death Cult i Death Cult). Najpierw panowie poruszali się po terenie alternatywy i gotyku, co słychać jeszcze na dwóch pierwszych albumach, czyli „Dreamtime” i „Love”. Komercyjny peak The Cult to czasy soczystego, rockowego i hardrockowego grania, jakie grupa zaprezentowała na płytach „Electric” i „Sonic Temple” (produkowane, odpowiednio, przez Ricka Rubina i Boba Rocka). Później The Cult przeżywał wzloty i upadki (styl życia odegrał w tym niemałą rolę), zaś stylistycznie dodawał do rockowej palety dodatkowe kolory, choćby elektroniczne i etniczne.

The Cult zagra w Polsce

Płyty ukazywały się w dłuższych odstępach i choć może komercyjnie nie radziły sobie jakoś wybitnie dobrze, to jakość zawartej na nich muzyki, nie podlegała dyskusji. Ostatnią pozycją w dyskografii The Cult jest wydana w 2022 roku płyta „Under The Midnight Sun”.

Występy przed publicznością to esencja istnienia zespołu i czas, w którym lśni on najjaśniejszym blaskiem. The Cult prezentuje przekrojowe sety, których częścią są „She Sells Sanctuary”, „Wild Flower”, „Rain”, „Love Removal Machine”, czy „Sun King”. Ostatni skład The Cult to: Ian Astbury – wokal, instrumenty perkusyjne Billy Duffy – guitary John Tempesta – perkusja Charlie Jones – gitara basowa, chórki Mike Mangan – klawisze, chórki.

The Cult w Polsce. Gdzie kupić bilety?

Przedsprzedaż biletów rozpocznie się w piątek, 19 kwietnia, o godzinie 10:00. Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska, Goout, Progresja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *