Therion na dwóch koncertach w Polsce!

Therion na dwóch koncertach w Polsce! 🤘

Therion, szwedzki zespół grający symfoniczny metal, powróci jesienią do Polski na dwa koncerty: 29 listopada w krakowskim klubie Studio oraz 30 listopada w warszawskiej Progresji. Bilety trafią do sprzedaży 1 marca o godz. 12.
Metal Mind Productions zaprasza
THERION
+ support
29.11.2022 – Kraków, Studio
30.11.2022 – Warszawa, Progresja
Otwarcie bram: 19:00 Start: 20:00
🎫 Ceny biletów – przedsprzedaż / w dniu koncertu:
▪️ Kraków: 130 zł (stojące), 160 zł (siedzące) / 150 zł (stojące), 180 zł (siedzące)
▪️ Warszawa: 130 zł / 150 zł
🎫 Bilety w sprzedaży od 1 marca (wtorek) godz. 12:00 na stronach:
➡https://shop.metalmind.com.pl/bilety_22,pl.html (KOLEKCJONERSKIE)
➡www.eventim.pl
➡www.ebilet.pl
➡www.biletin.pl

Therion to szwedzka grupa założona w 1987 roku przez Christophera Johnssona. Zespół zaczął funkcjonować pod nazwą Blitzkrieg, następnie jako Megatherion, a rok później przyjął obecna nazwę. Debiutancki album „Off Darkness” ukazał się w 1991 roku. Z początku dali się poznać jako twórcza death metalowa formacja m.in. wydając w 1992 roku album „Beyond Sanctorum”. Na trzeciej płycie „Symphony Massem: Ho Drakon Ho Megas” (1993) i czwartej zatytułowanej „Leppaca Kliffoth” (1995) nadszedł czas na liczne eksperymenty i zmianę składu zespołu. Jako trzon do dziś pozostał jedynie Christopher, autor większości tekstów.
Późniejsze dokonania łączą w sobie elementy muzyki klasycznej i opery wraz z szeroko pojętym nurtem metalowym, z wpływami heavy metalu i progresywnego rocka. W 1996 roku ukazuje się ich piąty krążek, „Theli”, który okazał się przełomowy w ich karierze. Styl Therion zaczęto określać jako symphonic opera metal, w którym można odnaleźć progresywnego rocka lat 70-tych, heavy metal lat 80-tych, muzykę orientalną i wiele innych motywów.
Album „Vovin”, który ukazał się pod szyldem Theriona, był de facto solowym albumem Christofera. Był to dotychczas najlepiej sprzedający się krążek formacji, który rozszedł się w Europie w nakładzie 125 000 egzemplarzy. Nagrania „Deggial” oraz „Secret of the runes” są przykładem na genialne połączenie chwytliwego metalu oraz muzyki klasycznej i operowej.
Do 2004 roku zespół zgromadził nowy materiał liczący 55 piosenek. Ze względu na to, że taki materiał wystarczył na trzy studyjne albumy, zespół zdecydował wydać podwójny album, a pozostałe utwory umieścić później na ostatnim albumie trylogii. „Lemuria/Sirius B” to najbardziej monumentalne dzieło zespołu Therion – oprócz klasycznych (gitara, bas, perkusja) użyto takich instrumentów jak bałałajka, mandolina czy domra. Nagrań dokonano z praską orkiestrą, fortepianem, klawikordem, wykorzystano solowe partie operowe i 32 osobowego chóru. Muzykę prawdziwych kościelnych organów nagrano w najstarszym kościele w Kopenhadze. W sumie, w przygotowaniu wydanego w 2004 r. podwójnego albumu „Lemuria/Sirius B” brało udział 171 muzyków.
Dyskografię grupy zamyka krążek „Leviathan” (2021), a w 2022 roku ma ukazać się jego następca – „Leviathan 2”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *