Wacken Open Air 2022. Dzień drugi

Po „rozruchowej” środzie nadszedł w końcu czas na pełne otwarcie bram festiwalu W:O:A 2022.

Wczesnym popołudniem przy radosnym wrzasku zgromadzonego tłumu i nieśmiertelnym „drei, zwei, eins !!” otwarto główną część z dwoma największymi scenami Faster i Harder.

Relacja z Wacken Open Air 2022. Dzień drugi

Festiwal oficjalnie wjechał na pełnym gazie.

Rozpoczął się muzyczny kolorowy zawrót głowy. W sumie na trzech głównych i czterech mniejszych scenach rozpoczęła się muzyczno-metalowa orgia. Wystąpili m.in. Skyline, Komodo, Corvus Corax: Era Metallum, Mister Misery, Typhus, Lamentari, Thundermother, Cirith Ungol, Hamatom, Dirkschneider, Rotting Christ, Butcher Babies, Overkill, Grave Digger, Mercyful Fate, Gwar. Gwiazdą wieczoru, jedyną i niepowtarzalną był Judas Priest.

Wisienką na torcie był niezapowiedziany występ Amon Amarth, którzy pokazali się z króciutkim setem z kilku utworów, ale zagrali między scenami Faster i Harder … czyżby zajawka na przyszły rok ??

We wdzięcznej pamięci zapisał się szczególnie show Hamatom, który zaprezentował materiał akustyczny z krążka „Berlin” przenosząc nas prosto w szalone lata 20-ste, Mercyful Fate z koncepcyjnym widowiskiem z dwóch płyt „Melissa” oraz „Don’t Break the Oath” oraz kilku nowych piosenek nawiązujących stylem do zamierzchłych czasów zespołu.

Noc pozamiatał i posprzątał Gwar odgrywając krwawy (dosłownie) teatr.

W galerii: Mister Misery, Hamatom, Dirkschneider, Mercyful Fate, Gwar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *