Amaranthe i Beyond The Black przesuwają zimową trasę. Butcher Babies i Ad Infinitum wystąpią jako support

Zimowa trasa zespołów została przesunięta na listopad 2022 roku. Do lineupu dołączają Butcher Babies oraz Ad Infinitum.

Amaranthe i Beyond The Black zagrają w Polsce 2 listopada 2022 roku w warszawskim klubie Progresja. U boku co-headlinerów zaprezentuje się amerykańska heavy metalowa sensacja Butcher Babies oraz szwajcarski symfoniczny projekt Melissy Bonny – Ad Infinitum.

W związku ze zmianą daty koncertu, możliwość dokonywania zwrotów i wymiany biletów jest nadal dostępna w miejscu ich zakupu. Wszystkie posiadane wejściówki zachowują swoją ważność w nowym terminie wydarzenia!

Bilety na koncert są nadal dostępne tutaj.

AMARANTHE (Szwecja/Dania) power metal/ modern metal:  

Amaranthe to na pewno jeden z ciężej pracujących zespołów metalowych. Jeśli do ciężkiej pracy dodać muzyczny talent, powstaje świetna, ciekawa muzyka. Powstałej w 2008 roku kapeli z Göteborga udała się ważna rzecz – stworzyła rozpoznawalny styl, w którym jest miejsce na symfoniczny power metal, heavy, melodyjny death metal, a nawet taneczne rytmy. Dzięki tym ostatnim można w sieci na określenie stylu muzyki skandynawskiej załogi znaleźć określenie „transcore”.  

Główną postacią sekstetu jest śpiewająca sopranem Elize Ryd. Oprócz niej wokale w Amaranthe należą też do dwóch panów, charczące do Henrika Englunda Wilhemssona, a czyste do Nilsa Molina. Te ostatni to jednocześnie najnowszy nabytek zespołu, dołączył w 2017 roku. Dwa lata później stała się wielka rzecz w historii zespołu. Amaranthe złożyło podpis pod kontraktem zaproponowanym przez Nuclear Blast, największą metalową wytwórnię na świecie. Krótko po tym wydarzeniu Amaranthe zapowiedziało premierę szóstego studyjnego albumu oraz zaprezentowało zapowiadający go nakręcony w Hiszpanii teledysk do piosenki „Do or Die”, w którym wokalnie wspiera kapelę Angela Gossow, była wokalistka Arch Enemy, a solo na gitarze wycina Jeff Loomis (Arch Enemy, eks-Nevermore).

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

BEYOND THE BLACK (Niemcy) metal symfoniczny:  

Każdy nowy zespół może pozazdrościć startu Beyond The Black. Powstała w 2014 roku grupa już parę miesięcy później stała na deskach festiwalu Wacken Open Air, a niedługo później supportowała na trasie legendarny Saxon.  

Z ówczesnego wcielenia zespołu pozostała tylko wokalistka Jennifer Haben. W 2016 roku, kiedy na rynku była już debiutancka płyta Beyond The Black „Songs of Love and Death” (2015), pożegnali się z nią wszyscy koledzy, którzy najwyraźniej nie wierzyli w sukces kapeli.  

Dość szybko okazało się, że to Jennifer miała rację, stawiając na karierę muzyczną. Czwórkę uciekinierów z pokładu zastąpiła Chrisem Hermsdörferem (gitara, chórki), Tobim Lodesem (gitara rytmiczna, chórki), Stefanem Herkenhoffem (gitara basowa) i Kaiem Tschierschkym (perkusja). Do zwiększenia popularności zespołu z pewnością przyczyniły się również koncerty na trasie u boku Powerwolf i holenderskiej Epiki, kapel pokrewnych stylistycznie do niemieckich symfonicznych metalowców.    

Innym pokłosiem sukcesów Beyond The Black było również napisanie piosenki do niemieckiego dramatu „Die Ketzerbraut”, w którym Jennifer zagrała niewielką rolę. Warto też podkreślić, że za debiutancką płytę grupa otrzymała nagrodę Metal Hammer Award.

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

BUTCHER BABIES (USA):

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

AD INFINITUM (Szwajcaria):

– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE


Zagrają:
AMARANTHE (Szwecja/Dania) power metal/ modern metal
BEYOND THE BLACK (Niemcy) metal symfoniczny
+

Butcher Babies (USA)
Ad Infinitum (Szwajcaria)


Kiedy: 2 listopada (środa) 2022
Gdzie: Warszawa @ Progresja, Fort Wola 22
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
– eBILET


Zaprasza
Knock Out Productions
– WWW
– FACEBOOK
– INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *