Amorphis prezentuje album „Queen Of Time (Live At Tavastia 2021)” a już w listopadzie dwa koncerty w Polsce

Fiński Amorphis zaprezentował do odsłuchu nowy live album Queen Of Time (Live At Tavastia 2021). Już 14 listopada w Gdańsku i 15 listopada w Krakowie

Istniejący od ponad ponad 30 lat Amorphis odnoszący sukcesy mistrzowie melancholijnego dark rocka / metalu wciąż potrafią zaskakiwać, zachwycać i podnosić swój status. Wydawnictwo „Queen Of Time (Live At Tavastia 2021)” ukazało się 13 października nakładem Atomic Fire Records.

Czytaj także: Amorphis, SÓLSTAFIR i Lost Society zagrają dwa wspólne koncerty w Polsce

AMORPHIS – Wrong Direction (Live At Tavastia 2021) [Official Live Performance Video]

Ostatniewydawnictwo studyjne ekipy z Finlandii to „Halo” – czternasty album w dyskografii, wydany na całym świecie 11 lutego 2022 roku nakładem Atomic Fire Records.

Wcześniej Amorphis ujawnił także pierwszy cyfrowy singiel z nadchodzącego albumu koncertowego – energiczny, ale pięknie melancholijny „Amongst Stars”, który prezentuje imponującą skalę wokalną zarówno gościnnej wokalistki Anneke van Giersbergen, jak i głównej wokalistki Amorphis Tomi Joutsen.

Lista utworów Amorphis „Queen Of Time (Live At Tavastia 2021)”

01. The Bee (Live at Tavastia 2021)
02. Message in the Amber (Live at Tavastia 2021)
03. Daughter of Hate (Live at Tavastia 2021)
04. The Golden Elk (Live at Tavastia 2021)
05. Wrong Direction (Live at Tavastia 2021)
06. Heart of the Giant (Live at Tavastia 2021)
07. We Accursed (Live at Tavastia 2021)
08. Grain of Sand (Live at Tavastia 2021)
09. Amongst Stars (feat. Anneke Van Giersbergen) (Live at Tavastia 2021)
10. Pyres on the Coast (Live at Tavastia 2021)

„Queen of Time (Live at Tavastia 2021)” zostanie wydany w następujących formatach:

  • digipak CD + Blu-ray (UE)
  • pudełko na biżuterię CD + Blu-ray (USA)
  • 2xLP w rozkładówce (zielone marmurkowe)
  • 2xLP w rozkładówce (czerwone marmurkowe; dostępne wyłącznie w Atomic Fire Records)
  • cyfrowy

Amorphis, Sólstafir i Lost Society dwukrotnie wystąpią nad Wisłą. Trzy różne podejścia do metalu, trzy potężne grupy z północnej Europy – tych koncertów nie warto przegapić!

Już od lat kraje nordyckie to najbardziej kreatywne siedliska muzyki ciężkiej i odważnej. Już 14 listopada w Gdańsku i 15 listopada w Krakowie przekonacie się o tym sami.

Fińscy mistrzowie klimatyczno-progresywnego metalu z Amorphis promują “Halo” z ubiegłego roku, islandzkie post-metalowe Sólstafir przedstawia światu program z “Endless Twilight of Codependent Love” (2020 r.), a drudzy w zestawie Finowie z Lost Society objeżdżają glob z “If the Sky Came Down (2022 r.).

AMORPHIS (Finlandia) melodic death metal:

Esencją Amorphis od niepamiętnych czasów jest rozwój. Potrzebowali ledwie paru lat, by z bezpardonowego death metalu przeskoczyć w poszukiwania bliższe rejonom progresywnym i folkowym. Zmieniali się wielokrotnie, nigdy nie pasowali do szufladek, a brawura to ich drugie imię. Dziś składowymi stylu Finów są zarówno majestat deathmetalowe ciężaru, jak i złożoność prog rocka. Wszystkie te elementy zespół opakowuje w potężne melodie, na bazie których budowane są całe numery. Piosenkowość i ambicje? Jak najbardziej. Esa Holopainen od samego początku doskonale realizuje każdą wizję, na jaką wpadnie.

SÓLSTAFIR (Islandia) post-metal:

Kiedy wydali “Ótta” przed dziewięcioma laty, zwrócili na sobie uwagę całego metalowego świata. Minęła niemal dekada, ale ani na moment nie stracili wypracowanego statusu. Nic w tym dziwnego, bo islandzki kwartet oferuje coś dobrego dla każdego. Dysponują post-metalowym zamiłowaniem do długich form, a jednocześnie klasycznie nordycką melodyką czy wpływami tuzów od Fields of the Nephilim przez Kraftwerk czy Darkthrone. Kiedy grali w Polsce ostatnio (razem z Katatonią), warszawska Stodoła pękała w szwach. Nie każdy artysta może przypisać sobie podobną zasługę.

LOST SOCIETY (Finlandia) thrash metal/groove metal:

Byli thrashmetalowymi wojownikami w dżinsowych katanach, ale z czasem przerzucili się na ultra precyzyjny mariaż groove metalu z metalcorem. Teraz więcej w nich introspekcji i odwagi do opowiadania o intymnych przeżyciach. Na zeszłorocznym “If the Sky Came Down” jest dużo partii śpiewanych, ale także wrzasku prosto z trzewi, bo jeśli życie wali ci się na głowę, trudno o ciszę. Kto z nas nie był w tym miejscu? Lost Society byli, dlatego ich osobiste komunikaty to rzecz godna uwagi. Bo opowiadają o przeżyciach każdego z nas.

Wystąpią:
AMORPHIS (Finlandia) melodic heavy metal
+
Sólstafir (Islandia) post-metal
Lost Society (Finlandia) thrash metal/groove metal


Kiedy: 14 listopada (wtorek) 2023
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Organizator: B90

Kiedy: 15 listopada (środa) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna 12
Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncerty będą dostępne od 19 maja (10:00):

Bilety: 119/129 zł – przedsprzedaż, 140zł – w dniu koncertu
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie na koncert w Krakowie)
https://b90.tickets.pl (tylko Gdańsk!)
Zapraszają:

B90

https://tickets.b90.pl/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *