„Back To The Blues” Gary’ego Moore’a pierwszy raz na winylu!

13 października BMG wyda klasyczny album Gary’ego Moore’a “Back To The Blues” na podwójnym, ciężkim winylu w rozkładanej okładce. Album dostępny będzie także digitalnie, jak i na CD.

“Back To The Blues” był 15. solowym studyjnym albumem Gary’ego Moore’a i szóstym z rzędu, na którym Irlandczyk grał bluesa. Płyta nigdy wcześniej nie ukazała się na winylu. Wznowienie winylowe i CD zawiera nowe notki w booklecie napisane przez Dave’a Everley’ego oraz utwory dodatkowe: „Picture Of The Moon (Single Edit)”, „Cold Black Night (Live At VH1)” i „Stormy Monday (Live At VH1)”.

„Back To The Blues” na winylu

Gary Moore zawładnął światem rocka i bluesa dzięki wirtuozerskiej grze na gitarze oraz głębokiemu, soulowo-bluesowemu głosowi. Sławę przyniosły mu takie hity, jak „Parisienne Walkways” czy „Still Got the Blues”, a także gra w zespole Thin Lizzy. Dyskografia solowa Moore’a liczy ponad dwadzieścia albumów. W latach ‘80. Gary Moore dotarł na szczyty rockowej hierarchii, ale odrzucił to, co uważał za puste w muzyce i powrócił do muzyki swojego serca, bluesa. Właśnie dzięki temu odniósł największy komercyjny sukces, wydając albumy solowe w latach 90. i dwutysięcznych.

Poza prowadzeniem własnych zespołów, w trakcie swojej solowej kariery Gary Moore grał koncerty i nagrywał albumy z takimi artystami, jak: George Harrison, Jack Bruce, Ginger Baker, Greg Lake, BB King, Albert King, Albert Collins i wielu innych. Dzięki mieszaniu w swojej muzyce tego, co najlepsze z rocka i bluesa, stał się najbardziej wpływowym artystą Irlandii. Uważany jest za jednego z najlepszych gitarzystów świata i uhonorowany został zarówno przez marki Gibson i Fender tworząc sygnowane przez niego modele gitar.

Przedsprzedaż “Back To The Blues” na gary-moore.lnk.to/backtotheblues.

„Back To The Blues” szczegóły wydawnictwa

Lista utworów:

 1. Enough Of The Blues
 2. You Upset Me Baby
 3. Cold Black Night
 4. Stormy Monday
 5. Ain’t Got You
 6. Picture Of The Moon
 7. Looking Back
 8. The Prophet
 9. How Many Lies
 10. Drowning In Tears

Bonusy:

 1. Picture Of The Moon (Single Edit)
 2. Cold Black Night (Live At VH1)
 3. Stormy Monday (Live At VH1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *