Ceti, Wolf Spider i Vincent na Metalowym Zakończeniu Roku 2023 w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na IX edycji wydarzenia organizowanego przez Macieja Koczorowskiego, członka zespołu Chainsaw wystąpili Ceti, Wolf Spider i Vincent oraz Polish Metal Alliance.

Czytaj także: Polish Metal Alliance na Metalowym Zakończeniu Roku w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Grzegorz Kupczyk i CETI na na Metalowym Zakończeniu Roku 2023 w Bydgoszczy

Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI przedstawiać nie trzeba, Grzegorz Kupczyk (CETI, Non Iron, ex-Turbo), jeden z prekursorów hard rocka i heavy metalu w Polsce, zawsze wierny gatunkowi, charyzmatyczny wokalista, autor i wykonawca wielu utworów, które przeszły do historii polskiej muzyki. W secie nie zabrakło hitów z całej kariery Grzegorza, bowiem artysta świętuje czterdziestolecie działalności scenicznej i 40-lecie płyty „Dorosłe dzieci”. Nie zabrakło materiału z najnowszej płyty grupy zatytułowanej po prostu „CETI”, będącej dwunastym studyjnym albumem w dorobku zespołu.

Czytaj także: Metal Doctrine Festival. Wyjątkowe świętowanie „Dorosłych Dzieci” z Grzegorzem Kupczykiem [ZDJĘCIA]

„Dorosłe Dzieci” to pierwszy album Turbo, który swoją premierę miał w 1983 roku. Tytułowy utwór stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów wczesnych lat 80. ale i całej polskiej muzyki rockowej. Na krążku znalazły się także takie klasyczne już utwory jak „Pozorne życie” czy „Szalony Ikar”. Album, który chwalony był za bezkompromisową energię i aranżacyjno – kompozytorskie nowatorstwo, należy już do kanonu klasyki polskiej muzyki.

Zespół wystąpił w składzie: Grzegorz Kupczyk – wokal, Tomasz Targosz – gitara basowa, Bartek Sadura – gitara, Jakub Kaczmarek – gitara, Piotr Szpalik – perkusja

Wolf Spider na Metalowym Zakończeniu Roku 2023 w Bydgoszczy

WOLF SPIDER to grupa, którą śmiało można określić legendą polskiego metalu. Zespół powstał w połowie lat 80-tych i aktywnie działał na scenie metalowej do początku lat 90. Wyjątkowe podejście do thrash metalu, skomplikowane kompozycje, wysoki kunszt muzyczny to cechy, które pozwoliły zespołowi szybko osiągnąć sukces i zagrać na najważniejszych metalowych festiwalach, a nawet wystąpić przed samym Deep Purple.

Czytaj także: „Kiedy zaczynaliśmy grać w 1985 roku, ta muza nie była na fali – była buntem”. Wywiad z zespołem Wolf Spider.

W kwietniu bieżącego roku nakładem Metal Mind Productions ukazał się nowy album „VI”, który jest promowany na wspólnej trasie „Metal Tour 2023” z zespołem Dragon. Aktualnie zespół tworzą: Piotr Mańkowski – gitara, Mariusz Przybylski – bas, Beata Polak – perkusja, Jasiek Popławski – śpiew.

Vincent na Metalowym Zakończeniu Roku 2023 w Bydgoszczy

13 grudnia minęło 36 lat od powstania zespołu Vincent. Hardrockowe riffy,dobre melodie i energia prosto ze sceny to charakterystyczne cechy bandu rodem z Wrocławia. Koncertowy set to wybuchowa mieszanka nowych numerów z płyt „Aura” , „Infinity” ,”Space” i ejtisowe hiciory jak „Iza” , „Haracz” ,”Kochaj Rocknrolla”, „Dziewczyna z Autostrady”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *