Cold in Berlin zapowiadają płytę i koncert na Castle Party 2024

Cold in Berlin ogłasza nowy album i występ na Castle Party 2024! To wielka niespodzianka dla fanów, którzy czekali na ich powrót z jeszcze potężniejszymi brzmieniami i wyjątkowym koncertem na jednym z najważniejszych festiwali muzycznych.

Cold in Berlin powstali w 2010 roku w Londynie. Ich debiutancki album “Give Me Walls” został okrzyknięty mianem Albumu Roku wg. magazynu Artrocker, a Mojo napisał, że ich muzyka jest „Niemożliwa do niewciągnięcia w jej wir hałasu”. Pisma Loud and Quiet oraz Q porównały wokalistkę zespołu, Mayę Whittleton do Patti Smith i Sioxsie Sioux.

Cold in Berlin

Z czasem brzmienie Cold in Berlin stało się jeszcze cięższe i mroczniejsze. Dzięki temu zespół zadebiutował w wytwórni Candlelight (m.in. Insahn, Blut Aus Nord, 1349), związanej z koncernem Universal. Tam właśnie ukazały się kolejne albumy: “And Yet” w 2012 roku i “The Comfort of Loss and Dust” w 2015 roku i dzięki nim zespół zyskał rozgłos na poziomie europejskim, otrzymując pozytywne recenzje w uznanych serwisach i prasie. Koncertując po kontynencie i UK, zyskał także rozgłos zespołu znakomicie wypadającego na żywo. Ciekawostką jest, że zespół wystąpił w Bibliotece Narodowej Wielkiej Brytanii w ramach wystawy „Terror and Wonder”.

W 2019 roku Cold in Berlin wydali swoją czwartą i najcięższą w dorobku płytę “Rituals of Surrender” w wytwórni New Heavy Sounds (m.in Death Pill, Limb, They Watch Us From the Moon). Metal Hammer ocenił ten album dając mu 7/10, a serwis Metal Temple napisał o nim “oszałamiający album zespołu, który wymyka się kategoryzacji”. Tuż przed tym wydaniem, wokalistka zespołu Maya Whittleton udzieliła się na płycie Lydii Lunch “The Strange World of Suzie Pellet”.

Cold in Berlin wydaje nową płytę i prezentuje „Spotlight”

„Spotlight” to kołysanka o nawiedzeniu. Na warsztat wzięliśmy wiktoriańską pieśń pogrzebową i dodaliśmy nasz własny post-punkowy i gotycki klimat.

-wyjaśnia gitarzysta Cold in Berlin, Adam.

Utworowi „Spotlight” towarzyszy wideo, które przywodzi na myśl film „Miasteczko Twin Peaks”. Teledysk zrealizowany został przez Cavendish Arms w południowym Londynie i jego osią jest hipnotyzujący taniec wykonany przez Amandę Dufour.

Zobacz również: Legendarny Fear Factory zagrał w Warszawie [ZDJĘCIA]

Singiel „Spotlight” to drugi, po „Dream One”, utwór, który zapowiada wydanie EPki zespołu pt. “The Body is the Wound” w styczniu 2024 roku. Nowa płyta Cold in Berlin zawierać będzie cztery utwory, które są medytacją na jeden temat.

Ta płyta będzie zbiorem historii o stracie i ranach, które mogą przynieść rozwój, a nawet leczyć. Także o tym jak powoli się spalamy, próbując gasić różne, własne pożary.

-tłumaczy wokalistka Maya.

„Spotlight” nagrany został w studio London’s Bear Bites Horse przez Wayne’a Adamsa (Green Lung, Pet Brick).

Pierwszym singlem, który zapowiedział wydanie EP, był ‘Dream One’
https://youtu.be/ML_RezozgPI

Premiera EP “The Body Is The Wound” 19 stycznia 2024.

Cold in Berlin wystąpią na festiwalu Castle Party 2024

Castle Party 2024. Data, miejsce, bilety

W ciągu zaledwie 5 minut, fani gotyckiego festiwalu Castle Party wykupili pierwszą partię biletów (Blind Bird) na imprezę, która odbędzie się za prawie rok, w dniach 11-14 lipca 2024. Kolejna pula biletów dostępna jest pod linkiem: https://castleparty.com/bilety.html

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Castle Party oraz na profilach społecznościowych wydarzenia. Castle Party 2024 zapowiada się jako wydarzenie celebrujące estetykę gotycką, promujące otwartość i różnorodność, i zapraszające wszystkich na niezapomniane wrażenia muzyczne w wyjątkowej scenerii.

LIVE ROCK PONOWNIE JEST PATRONEM MEDIALNYM IMPREZY

One thought on “Cold in Berlin zapowiadają płytę i koncert na Castle Party 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *