Członkowie Overkill, Exodus, Armored Saint oraz byli członkowie Machine Head łączą siły w nowym zespole

Były gitarzysta MACHINE HEAD i obecny gitarzysta VIO-LENCE, Phil Demmel, połączyli siły z byłym gitarzystą ADRENALINE MOB, Mikiem Orlando, wokalistą ARMORED SAINT/ex-ANTHRAX, Johnem Bushem, perkusistą OVERKILL/SHADOWS FALL, Jasonem Bittnerem i basistą EXODUS, Jackiem Gibsonem jako nowy projekt, który obecnie pracuje nad materiałem na swój debiutancki album.

Demmel opowiedział o nowym zespole w wywiadzie z byłym gitarzystą Exhorder i Philip H. Anselmo & The Illegals – Marzim Montazeri.

Muzycy po raz pierwszy się spotkali, kiedy Demmel zastępował jednorazowo gitarzystę Overkill w Jersey w klubie po koncercie.

O spotkaniu opowiada: „Orlando przychodzi i spotyka się z nami, i to jest Corey Pierce z God Forbid. I tak wszyscy się tam ładujemy. I w pewnym momencie po prostu pomyślałem: „Człowieku, mamy tutaj zespół. Dlaczego nie możemy czegoś zrobić? Dlaczego nie napiszemy razem muzyki? I wszyscy mówimy: „Tak, zróbmy”. A następnego dnia jesteśmy jakby skacowani i mówimy: „Hej, stary, czy to mieliśmy na myśli? Czy to mieliśmy na myśli? Tak, zobaczmy, co się może wydarzyć”.

Po jakimś czasieDemmel i Orlando spotkali się znowu i po prostu zaczęliśmy rzucać w siebie riffami

„wymyśliliśmy coś w rodzaju kilkunastu riffów. Mikey O — ma własne studio i ma takie świetne ucho. Jest fenomenalnym gitarzystą. I ma świetne ucho do muzyki i melodii. Więc zaczyna się to układać w całość. I myślimy: Cholera, to jest zajebiste… A potem myślimy, że to jest, no dobra, basista i wokaliści. Wokaliści, kogo byście chcieli? Zróbmy naszą listę. Wszystko na górze to „John Bush”, „John Bush”, „John Bush”. Powiedziałem, że znam go z Metal Allegiance na tyle, żeby do niego zadzwonić i zapytać. Tak zrobiłem. I było super… Przez jakiś czas byliśmy wśród przyjaciół — wiesz, niezobowiązująco. I tak było kawałek po kawałku.”

Według Demmela, nowy projekt muzyków „napisał około 10 utworów”, a John napisał wokale „do siedmiu z nich. Phil opisał kierunek muzyczny nowego zespołu jako „cięższy niż wczesny Van Halen i wczesny materiał Pantery

Orlando był gitarzystą/założycielem hardrockowej grupy Adrealine Mob. Jako właściciel własnego studia nagraniowego, Sonic Stomp Studios, zajmuje się wszystkim, od inżynierii, przez produkcję, miksowanie i mastering. Demmel opuścił Machine Head pod koniec jesiennej trasy zespołu po Ameryce Północnej w 2018 roku. Był w Machine Head przez prawie 16 lat, w tym czasie grał na pięciu albumach studyjnych grupy: „Through The Ashes Of Empires” (2003), „The Blackening” (2007), „Unto The Locust” (2011) „Krwawnik i diamenty” (2014) oraz „Katharsis” (2018).

Powszechnie znany jako perkusista amerykańskiego zespołu metalowego Shadows Fall, Bittner zdobył wiele nagród, w tym numer 1 dla metalowego perkusisty magazynu Modern Drummer w latach 2005 i 2006, numer 1 obiecującego perkusisty w latach 2004 i 2005 oraz numer 2. W 2014 roku Bittner związał się z thrash metalowym zespołem Flotsam and Jetsam i od tego czasu dołączył do Overkill.

Bush nadal nagrywa i koncertuje z Armored Saint, którego był współzałożycielem w 1982 roku. John stał na czele Anthrax w latach 1992-2005, ale został odsunięty na boczny tor, gdy grupa ponownie połączyła się z Joeyem Belladonną na trasę koncertową z okazji 20-lecia. Kiedy relacje z kolejnym frontmanem Danem Nelsonem rozpadły się, Bush wrócił na jakiś czas, zanim Belladonna przyjął tę pracę w 2010 roku.

W 1996 roku, po ośmiu albumach w karierze Exodus Gibson dołączył do zespołu i od tego czasu jest członkiem grupy, oraz jest ojcem bluegrassowego dziecka, Coffin Hunter, zespołu, który łączy w sobie miłość Gibsona do muzyki z Nashville i gry na banjo, emanując klimatem prawdziwej Ameryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *