Damnation Festival z pierwszymi ogłoszeniami. Kto pojawi się w Manchesterze?

Organizatorzy Damnation Festival ogłosili przed chwilą 10 pierwszych wykonawców, którzy pojawią się podczas tegorocznej edycji festiwalu. Lista wygląda solidnie.

Damnation Festival 2024 odbędzie się 2 listopada na terenie BEC Areny w Manchesterze (UK). Impreza urosła do miana największego zamkniętego festiwalu w Europie. Damnation odbywa się od 2005 roku. Podczas kolejnych edycji imprezy na scenie pojawiały się takie zespoły jak: SkindredKreatorCarcassNapalm DeathBenedictionRotting ChristParadise Lost, Devin Townsend, VaderBatushka, Cannibal CorpsePrimordial czy Electric Wizard.

Damnation Festival 2024. Znamy pierwszych wykonawców

Impreza odbędzie się dopiero w listopadzie, ale organizatorzy już postanowili uchylić rąbka tajemnicy, ogłaszając pierwszą dziesiątkę wykonawców. Damntion Festival słynie ze swojej różnorodności gatunkowej i zdecydowanie jest to impreza, na której można odkryć masę świetnych kapel. Dziś została przedstawiona pierwsza, solidna dziesiątka! A więc zaczynamy.

Zobacz również: Damnation Festival 2023. Pełna relacja z metalowego święta w Manchesterze

Damnation Festival 2024. Lista ogłoszonych wykonawców

Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią:

  • Bleeding Through (UK exclusive)
  • Nails (UK exclusive)
  • Russian Circles
  • Gatecreeper
  • Ruins of Beverast
  • Celeste
  • Ahab
  • Dool
  • Gillian Carter (debiut w UK)
  • Hexis

To solidna dawka muzyczna i gatunkowy mix. Z jednej strony mamy melodyjny progresywny rock, stoner a z drugiej ładunek ciężkiej amunicji: grindcore, doom, death i black metal. To dopiero początek! Do odkrycia zostało 14 kart w tym headlinerzy! Impreza zapowiada się rewelacyjnie.

Damnation Festival 2024 – plakat imprezy

Damnation Festival 2024. Daty i bilety

Jeśli lubisz niecodzienne brzmienia, wspierasz scenę undergroundową, chcesz poszerzyć swoje horyzonty muzyczne, a przede wszystkim lubisz dobrą zabawę? Musisz być obecny podczas tegoroczneh edycji tego festiwalu! Warto się pospieszyć, bo liczba wejściówek topnieje z dnia na dzień!

Damnation Festival 2024 odbędzie się 2.11.2024 w BEC Arena w Manchesterze (UK)

Bilety w cenie £75 można kupić na stronie festiwalu. Dostępne są różne formy płatności jak i opcje zakupu w ratach.

Bilety dostępne na stronie organizatora.Tags: Damnation FestivalDamnation Festival 2023Koncerty UKUK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *