DAVE LOMBARDO wydaje solowy album!

Już 5 maja premiera debiutanckiego, solowego albumu Dave’a Lombardo „RITES OF PERCUSSION” promowany singlem „Journey Of The Host”

Dave Lombardo, bezsprzecznie jeden z najbardziej wpływowych, innowacyjnych i płodnych perkusistów współczesnej muzyki, juz 5 maja wydaje swój debiutancki solowy album „RITES OF PERCUSSION”

Dave Lombardo zapowiada nowy album. Znamy szczegóły!

Kolekcja 13 utworów jest wynikiem 40-letniej kariery, podczas której Lombardo zyskał rozgłos jako współzałożyciel Slayera, zdobył dwie nagrody GRAMMY i poszerzył swój repertuar o różne gatunki. Wszechstronność urodzonego w Hawanie Lombardo obejmuje współpracę Fantômasem prowadzonym przez Mike’a Pattona, cenionym przez krytyków Johnem Zornem, eksperymentalnym artystą hip-hopowym DJ Spooky i wskrzeszonymi ikonami punka, The Misfits.

„Kiedy wybuchła pandemia, pomyślałem: Cóż, nie mogę teraz koncertować ”- mówi Lombardo. „Od razu zabrałem się do pracy nad płytą. To było jedno z najwspanialszych przeżyć, jakie kiedykolwiek przeżyłem. Miałem swoje studio, wszystkie bębny. Ani razu nic nie było w magazynie! Mój dom stał się miejscem, w którym mogłem być wolny i kreatywny. Z jednej strony odebrano mi środki do życia związane z trasami koncertowymi, ale z drugiej w końcu miałem czas, aby kształcić się w zakresie różnych programów i technik nagrywania. To było bardzo pouczające i satysfakcjonujące doświadczenie”.

Proces nagrywania albumu przypominającego muzykę filmową miał prostą mantrę: perkusja musi być perkusją. Zmiksowane na początku 2022 roku przez syna Lombardo, Davida A. Lombardo, samodzielnie wyprodukowane wydawnictwo zawiera duży koncertowy bęben basowy, kotły, fortepian i shakery, marakasy, chińskie i symfoniczne gongi, bębny rdzennych Amerykanów, conga , timbales, bongosy, batásy, djembe, ibos, darbuki, octobany, cajóny i talerze.

„[Mike] Patton podsunął mi ten pomysł już w 1998 roku” — wyjaśnia Lombardo. „Zapoznał mnie z albumem Top Percussion Tito Puente. Znałem już Tito i byłem trochę zszokowany, że Patton był tak różnorodny muzycznie i że otaczał się muzykami o tym samym sposobie myślenia. To mnie zainspirowało. Przez lata miałem pomysły, które nagrałem na kasety, ale Patton wciąż nalegał, żebym zrobił „album perkusyjny”. Tak więc pomysł na album powstawał latami. Musiałem tylko znaleźć odpowiedni czas – dla mnie – aby to zrobić”.

Sprawdź pierwszy singiel Dave Lombardo „Journey Of The Host”

Lista utworów albumu “Rites Of Percussion”:

 1. Initiatory Madness
 2. Separation From The Sacred
 3. Inner Sanctum
 4. Journey Of The Host
 5. Maunder In Liminality
 6. Despojo
 7. Interfearium
 8. Blood Let
 9. Warpath
 10. Guerrero
 11. Vicissitude
 12. Omiero
 13. Animismo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *