Dool udostępnił wideo do „Venus in Flames”

DOOL opublikował teledysk do „Venus in Flames”, kolejnego singla z nadchodzącego trzeciego pełnometrażowego albumu „The Shape of Fluidity”. Premiera nowego albumu przewidziana jest na 19 kwietnia 2024 roku nakładem Prophecy Productions.

Komentarz DOOL: „Piosenka „Venus in Flames” opowiada o otrząsaniu się z oczekiwań społecznych, zacieraniu ról płciowych i przy okazji uczeniu się kochania siebie” – ujawnia Raven van Dorst. „Teksty są wewnętrznym dialogiem śpiewanym na głos. Reżyser David Fitt przetłumaczył te słowa na ruchome obrazy w załączonym filmie. Jest to także utwór otwierający nasz nowy album „The Shape of Fluidity”, w którym tlące się popioły starego ustępują miejsca czemuś nowemu i ekscytującemu. Miłość do siebie jest kluczem!”

Trafnie zatytułowany „The Shape of Fluidity” to nie tylko innowacja muzyczna, cały album obraca się wokół tematów zmian osobistych, zmian fizycznych, zmian psychologicznych i stale zmieniającego się świata wokół nas. DOOL, a w szczególności piosenkarz i gitarzysta Raven van Dorst, zadają pytania: Jak wpływają na nas zmiany? Jak pozostać sobą w świecie, który jest tak niezwykle wymagający i agresywny wobec jednostki? Musimy być płynni jak woda, aby poruszać się po oceanie możliwości i niepewności – i pogodzić się z chaosem i nietrwałością.

Muzycznie DOOL kontynuuje ścieżkę wytyczoną w dwóch poprzednich wydawnictwach studyjnych, pełną muzyki rockowej z dodatkiem elementów metalowych, wykazując się jednocześnie dojrzałością i skupieniem w pisaniu piosenek, wynikające z doświadczenia. „The Shape of Fluidity” ukazuje eklektyczne, ale płynne połączenie progresywnego i post-rocka, a także doomu i heavy metalu w połączeniu z chwytliwością i dynamicznym tłem.

Tym, co odróżnia ten album od poprzedników, jest wspólne przedsięwzięcie, połączone siły tria autorów piosenek Raven oraz gitarzystów Nicka Polaka i Omara Iskandra. W sekcji rytmicznej do basisty JB van der Wala dołączyła bogata kreatywność nowego perkusisty Vincenta Kreydera. Od strony technicznej wykorzystano znakomite umiejętności inżynieryjne i miksowania Magnusa Lindberga (CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, TRIBULATION) oraz doskonały mastering Teda Jensena (AC/DC, TALKING HEADS, MUSE, GHOST) tworząc idealny wyraźny i przejrzysty, a także mocny dźwięk dla „The Shape of Fluidity”.

„The Shape of Fluidity” jest dostępny w formie 36-stronicowego artbooka na płycie CD w twardej oprawie, firma Gatefold ltd. krystalicznie czysty winyl LP, czarny winyl LP Gatefold oraz jako płyta CD w formacie Digipak.

Dool „The Shape of Fluidity” lista utworów

1. Venus in Flames

2. Self-Dissect

3. The Shape of Fluidity

4. Currents

5. Evil in You

6. House of a Thousand Dreams

7. Hermagorgon

8. Hymn for a Memory Lost

9. The Hand of Creation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *