Draconian wraca na dwa koncerty do Polski!

Draconian powróci do Polski w ramach 𝟯𝟬-𝗹𝗲𝗰𝗶𝗮 swojej kariery. Grupa przywiezie swój gęsty i melancholijny gothic do Warszawy i Krakowa w towarzystwie Nailed to Obscurity i Fragment Soul

To będzie smutny wieczór. Draconian grają gotycki metal wypełniony wyłącznie najciemniejszymi barwami, a jakby tego było mało, chętnie dorzucają death-doomowe walce, by ostatecznie poturbować słuchacza emocjonalnie.

Draconian (Szwecja) gothic metal, death metal, doom metal:

Kiedy Draconian formowali się w połowie lat 90., metal gotycki przeżywał absolutny popularnościowy szczyt. Szwedzi wówczas nie uszczknęli swojego kawałka tortu, ponieważ wydawali wyłącznie demówki, a debiutancką płytę zaprezentowali dopiero w 2003 roku. I wiecie co? To dobrze – bo kiedy boom na gatunek przygasł, a wraz z nim jego herosi, grupa z Säffle mogła w pełni rozbłysnąć i przejąć koronę. Podopieczni Napalm Records podchodzą do nurtu w najlepszy sposób, bezbłędnie mieszając rozmarzone melodie z przygniatającym ciężarem. To taka formacja, która oferuje i melodie prowokujące do rozlewu łez, i doomowe tąpnięcia miażdżące skały. Mają w sobie piękno zespolone z wrażliwością, a do tego deathmetalową intensywność. Idealny soundtrack na pogrzeb.

Nailed to Obscurity (Niemcy) melodic death metal, doom metal:

W przypadku takiego Nailed to Obscurity kluczową rolę również odgrywają walce drogowe i wysysanie optymizmu ze słuchacza, ale jest to jeszcze intensywniejsze, podane bez udziału gotyckich naleciałości. Niemcy szukają tego, co najlepsze w death i doom metalu, a wszystko ubierają w melodyjne szaty. Spodziewajcie się więc rozrzucania taczek pełnych gruzu, lecz z odpowiednią dozą mroku generowaną przez natchnione gitarowe leady – jasne, ciężar ciężarem, ale smutek musi być, oto ich dewiza.

Fragment Soul (Grecja) progressive metal, doom metal:

Fragment Soul podejmuje się łączenia wątków, które raczej nie idą ze sobą w parze, ale w ich przypadku wybitnie współgrają. Grecka załoga bierze na warsztat przede wszystkim progmetalową złożoność, sympatię do rozwlekłych form i elegancję łączoną z wzorowym zapleczem technicznym, lecz zamiast iść w heavy metal, lecą prosto w doom. Spodziewajcie się bogatych aranżacji i wysokiej kultury muzycznej podanej na wolno. I bardzo ciężko.

Draconian 30th Anniversary Show + Nailed To Obscurity, Fragment Soul

31 X 2024 / Warszawa – Klub Hydrozagadka

11 XI 2024 / Kraków – Hype Park

Bilety są już dostępne na: Knock Out Productions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *