Exodus niebawem wejdzie do studia. Kiedy możemy spodziewać się nowej płyty?

Zespół Exodus już niebawem wejdzie do studia, żeby nagrać nowy materiał. Płyty możemy się spodziewać w przyszłym roku.

Exodus zapowiedział właśnie, że niebawem wejdzie do studia nagraniowego. W nowym video, które pojawiło się na kanale YouTube: Toxic Vault Zetro frontman Exodus- Steve „Zetro” Souza podzielił się z widzami informacją na temat tworzenia nowego materiału na kontynuację albumu „Persona Non Grata” z 2021 roku. Zetro powiedział:

Wstępnie nowa płyta Exodus pojawi się w przyszłym roku. Prawdopodobnie będziemy nagrywać w marcu lub okolicach kwietnia. Rozmawiam z Garym Holtem, który jest głównym autorem tekstów. Nie możesz tego wykuć w kamieniu, bo kreatywna strona tworzenia musi iść jak pisanie, nie można się do tego zmuszać. Prawdopodobnie w marcu lub kwietniu zaczniemy nagrywać. Powiedziałbym, że już we wrześniu zobaczycie nową płytę. We wrześniu zostanie pobity nowy rekord.

Zetro wspomniał również o dodanie nowych utworów do setlisty festiwalowej:

Kiedy w przyszłym roku będziemy grać na festiwalach – myślę, że będziemy na Wacken [w Niemczech]… I Alcatraz [w Belgii]. Płyta ukaże się miesiąc po festiwalowej trasie. Powiedziano mi, że będziemy grać kilka utworów z tego albumu [przed jego wydaniem]. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Więc to będzie zupełnie inne doświadczenie dla nas.

Wokalista nie ukrywa ekscytacji ze współpracy z wytwórnią Napalm Record:

Jesteśmy teraz w Napalm Records i jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością współpracy z tą wytwórnią. Chcemy dać im naszą nową płytę. Podpisaliśmy umowę pod koniec 2022 roku.

W maju tego roku zespół Exodus odwołał wcześniej ogłoszoną europejską część letniej trasy koncertowej. Powodem był wypadek brata Gary’go Holta.

Zobacz również: Exodus odwołuje swoją europejską trasę. Zespół miał zagrać na Mystic Festival w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *