Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka zmienia lokalizację.

Został podany termin XXI edycji festiwalu, o którego planowanym odwołaniu pisaliśmy wcześniej – Festiwal Mocnych Brzmień ma się odbyć 20 lipca 2024 w Decznie zamiast Świecia.

Z końcem lutego w mediach społecznościowych Festiwalu pojawiła się dość enigmatyczna i brzmiąca niczym epitafium informacja o likwidacji festiwalu. Fani Mocnych Brzmień zostali poinformowani że tegoroczna edycja imprezy nie odbędzie się.

O odwołaniu festiwalu z dwudziestoletnią historią pisaliśmy tutaj Festiwal Mocnych Brzmień w Świeciu po 20 latach przestaje istnieć.

XXI Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka odbędzie się Decznie – gdzie miejsce miały pierwsze dycje festiwalu, zanim został on przeniesiony pod świecki zamek. Jednoczesnie poinformowano, że organizatorem XXI Festiwalu Mocnych Brzmień jest Centrum Kultury w Świeciu oraz Gmina Świecie, dyrektorem artystycznym zespół Lowtide, sponsorami głównymi Schumacher Packaging Polska oraz Katarzyna Lipińska.

Organizatorzy festiwalu jednocześnie zaprosili zespoły grające muzykę z pogranicza rocka i metalu do udziału w konkursie organizowanym w ramach XXI Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka w Decznie. Zgłaszać się można do 10 maja 2024 roku.

W tym roku zmieniamy nieco formułę. Nad przebiegiem konkursu będzie czuwał nasz dyrektor artystyczny, zespół Lowtide. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 4 zespoły, które zmierzą się na dużej scenie w dniu festiwalu 20 lipca 2024r.


Na wygranych czeka nagroda pieniężna ufundowana przez Burmistrza Świecia oraz nagrody rzeczowe.
Wszystkie zgłoszenia prosimy wysyłać na: fmb.konkurs@gmail.com
Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie w linku poniżej:

https://www.dropbox.com/…/AEF2lgLcbM16W_BndufqkDc…


Czytaj także: Jubileuszowy Festiwal Mocnych Brzmień w Świeciu [ZDJĘCIA, RELACJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *