FESTIWALE w POLSCE – WRZESIEŃ 2023 [Gdzie? Kiedy?]

Już niedługo otwarcie sezonu festiwalowego – warto zaplanować urlop i wycieczki wakacyjne pod kątem wydarzeń muzycznych, których przez cztery letnie miesiące odbywa się jest ogromna ilość i różnorodność. Przedstawiamy atrakcje koncertowe które odbędą się już we wrześniu.

Wszystkie pozycje festiwalowe:

01.09.2023 SUMMER FALL FESTIWAL 2023

Amfiteatr Płock, Płock
https://www.facebook.com/SummerFallFestival

Lineup: KULT / FABRBEN LEHRE / BIG CYC / JELONEK / ALASTOR
Rockowe pożegnanie lata odbędzie się zwykle w płockim Amfiteatrze. Tym roku będzie to już dziesiąta edycja wydarzenia. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na dźwiękach gitarowych i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa oraz wolnej jazzowej improwizacji. Taki jest też Summer Fall, na którym prezentujemy szeroko rozumianą muzykę rockową.

02.09 2023 THUNDER FEST VOL. X

Bytów Zamek Krzyżacki
https://fb.me/e/3E3sK8Ob0
Lineup: VENOM INC / DOWN
Thunder Fest, to festiwal odbywający się w Bytowie od 2011 roku, pod aktualną nazwą funkcjonuje od roku 2013. Głównym wyznacznikiem programu każdej z edycji festiwalu jest mniej i bardziej ekstremalna niezależna muzyka alternatywna. Festiwal rockowo-metalowy, który został zbudowany na kanwie dokonań bytowskiej muzycznej sceny alternatywnej, której bogata historia sięga lat 80-tych. Dodatkowego smaczku festiwalowi dodaje jego niecodzienna na skalę naszego kraju lokalizacja, a mianowicie dziedziniec zamku krzyżackiego w Bytowie.

01-03.09.2023 SIEKIERA FEST 2023

Pola Osobowickie, Wrocław
https://fb.me/e/3jOhVUlMZ
https://www.facebook.com/SiekieraFest
Lineup: PESTILENCE / GEHENNA/ TORTHARRY / BRUTAL SPHINCTER / SPASM / PARTY CANNON / NOCTEM / CURSE UPON A PRAYER / ANTIFLESH / PROFECI / PESTILENCE / IXXI / UERBEROS / BESATT / NUCLEAR VOMIT / ZMARŁYM / UNBORN SUFFER / WISIELEC / AXDXT
Pomysł na festiwal pojawił się jeszcze w 2017r. gdy po odwiedzeniu wielu innych festów doszliśmy do wniosku, że brakuje w Polsce solidnego open air’a z ostrym metalowym brzmieniem. Po dwóch latach przygotowań i starannej selekcji w 2019r. odbyła się pierwsza edycja Siekiera fest.

07-09.09.2023 SUMMER DYING LOUD 2023

MOSiR im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim, 11 Listopada 98
https://fb.me/e/3PoYdIljf
https://www.facebook.com/SummerDyingLoud
Lineup: MY DYING BRIDE / KATATONIA/ ENSLAVED/ GRIEVING/ CRIPPLED BLACK PHOENIX / DISTRUSTER/ CANDLEMASS/ BENEDICTION/ OWLS WOODS GRAVES/ MAGGOT HEART/ DISMEMBER/ MĀNBRYNE/ HOSTIA/ ROME (JEROME REUTER), GORYCZ/ O.D.R.A / MAG/ MISGUIDED/ FURIA/ MOTOROWL
Trzy dni, dwie sceny i aż 48 zespołów z całego świata czeka na nas w Aleksandrowie Łódzkim, tradycyjnie na początku września podczas XIV już edycji festiwalu.

08-09.09.2023 Yass! Festival 2023

Browar Zamkowy Cieszyn
https://fb.me/e/Hyzt73Tl
https://www.yass.pl/
Kameralny slow fest, zlokalizowany w malowniczym Cieszynie, na granicy dwóch państw Polski i Czech, w niezwykłej przestrzeni zabytkowego Browaru Zamkowego Cieszyn, skierowany dla wszystkich, którzy chcą trochę “zwolnić”, tęsknią za małomiasteczkowością, dobrą muzyką i nie lubią ścisku imprez masowych.

14-17.09.2023 GDAŃSK SIESTA FESTIVAL 2023

Gdańsk, Stary Maneż
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063465975935
Lineup: DOROTA MIŚKIEWICZ / TONINHO HORTA / BEATRIZ FELICIO / LUCIBELLA /DAVY SICARD
Najciekawszy i najbardziej różnorodny festiwal Muzyki Świata na muzycznej mapie. Zdecydowanie termin obowiązkowy dla Wszystkich Entuzjastów trójkowej audycji „Siesta”, ale także dla Tych, którzy chcą spędzić przyjemny i pogodny weekend w Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *