Gitarzysta Exodus Gary Holt: „Od lat myślałem o nagraniu solowej płyty”

Legendarny gitarzysta Gary Holt odpowiedzialny za niezapomniane riffy w utworach SLAYER, EXODUS i DESTRUCTION wyrusza w lipcu w Guitar Clinic Tour 2023 z nowym, sygnowanym przez ESP Guitars modelem.

Teraz, kiedy EXODUS podpisał kontrakt z Napalm Records, miejmy nadzieję, że zobaczymy wspólną trasę koncertową EXODUS & DESTRUCTION lub może jakieś koncerty w towarzystwie CRYPTY czy NERVOSY.

Ekskluzywne spotkania z gitarzystą w ramach Guitar Clinic Tour to wywiady, szczere rozmowy, klasyczne riffy DESTRUCTION Bestial Invasion, granie kultowych piosenek SLAYER: Mandatory Suicide, The Antichrist, Angel of Death, a także ciekawostki o EXODUS i SUICIDAL TENDENCES, które zabrały PANTERĘ na ich pierwszą trasę koncertową, czy historia o tym, jak dzięki hojności gitarzysty METALLICA, Kirka Hammetta, zyskał poparcie ESP Guitars.
Gitarzysta EXODUS, Gary Holt, wyrusza w lipcu w trasę w imieniu ESP Guitars po Stanach, dając możliwość zobaczenia z pierwszej ręki, na czym polega jego potężny i wyjątkowy styl gry.

Holt zachęca: „Przyjdź, posłuchaj opowieści o thrashu, posłuchaj kilku riffów, zadaj kilka pytań, naucz się swoich ulubionych riffów i innych rzeczy! To będzie epicki czas!! I podpiszę wszystko, co masz! Dzięki ESP Guitars i wszystkim za połączenie tego!”

Podczas sesji pytań i odpowiedzi w miniony poniedziałek (17 lipca) w Pitbull Audio w National City w Kalifornii, gdzie prowadził klinikę gitarową, gitarzysta EXODUS, Gary Holt, został zapytany, czy kiedykolwiek myślał o nagraniu solowego albumu. Odpowiedział (zgodnie z transkrypcją BLABBERMOUTH.NET): „Od lat myślałem o nagraniu solowej płyty, na przykład o wspołnym zagraniu na niej różnych przyjaciół, różnych wokalistów i tak dalej. Może kiedyś. Ale daję EXODUSowi wszystko, co mam. Więc nigdy nie mam czasu na tego rodzaju rzeczy. Nawet kiedy mam czas… Tak jak teraz, kiedy trasa EXODUS po Europie została odwołana, nie robiłem nic w domu, ale muszę nagrać nowy album EXODUS, więc pracowałem nad tym, poza robieniem bzdur związanych z majsterkowaniem i tym podobnymi.”

W marcu tego roku Hachette Books ogłosiło, że nabyło wydawnictwo opisujące wspomnienia od Holta. „A Fabulous Disaster: From The Garage To Madison Square Garden, The Hard Way” jest opisywane w komunikacie prasowym jako „ wspomnienie z życia wybitnego thrashera , od jego skromnych (ale nie cichych) początków w rejonie Zatoki San Francisco, aż po dzisiejszą światową popularność, napisane we współpracy z Ademem Tepedelenem”.

Holt podzielił się wiadomością o swoim nadchodzącym pamiętniku w mediach społecznościowych, pisząc: „Super podekscytowany!!! Ogłoszenie w kręgach książkowych wyszło dzisiaj, więc dzielę się nim w SWOIM kręgu! Książka o moim życiu jest w toku, od początków EXODUS i thrash metalu, przez napędzany narkotykami upadek, do niespodziewanych i tragicznych okoliczności, które doprowadziły mnie do @slayerbandofficial, do powrotu do Madison Square Garden z i @exodusbandofficial na 20. miejscu listy MAIN Billboard wykresy, wszystko zostanie opowiedziane! Żadnych blokad, wszystkie dołki i wzloty zostaną powtórzone! Był to bardzo bliski mi projekt i jestem podekscytowany współpracą z @ademtepedelen_ @lauramazer @bschafer714 @hachettebooks i @wendysherman, aby to urzeczywistnić!

Holt dołączył do EXODUS w 1981 roku, wkrótce po utworzeniu zespołu i od tego czasu jest głównym autorem piosenek grupy, występował ponadto na każdym albumie EXODUS i jest uważany za bardzo wpływowego w świecie thrash metalu.

Holt zaczął zastępować gitarzystę SLAYER Jeffa Hannemana na koncertach w 2011 roku, a od 2013 roku został pełnoetatowym współgitarzystą zespołu, pozostając jednocześnie członkiem EXODUS. Holt grał na ostatnim albumie SLAYER, „Repentless”, który ukazał się w 2015 roku.

W czerwcu 2012 roku w wywiadzie dla ogólnokrajowego programu radiowego Full Metal Jackie, Kerry King ze SLAYER powiedział o Holcie: „Zawsze uważałem Gary’ego za Glenna Tiptona naszej epoki – naprawdę dobrego, naprawdę dopracowanego i nikt o nim nie mówi, więc [to wspaniale] móc wysunąć go na pierwszy plan i wepchnąć go ludziom do gardeł i powiedzieć: „Hej, ten skurwysyn kopie tyłki”.

Najnowszy album EXODUS, „Persona Non Grata”, ukazał się w listopadzie 2021 roku nakładem Nuclear Blast Records. Płyta została nagrana w studiu w Lake Almanor w Kalifornii i została opracowana przez Steve’a Lagudi i EXODUS. Został wyprodukowany przez EXODUS, a zmiksowany przez Andy’ego Sneapa. Po raz trzeci w historii zespołu zwrócili się do szwedzkiego artysty Pära Olofssona, aby stworzył okładkę albumu.

„Persona Non Grata” był kontynuacją „Blood In Blood Out” z 2014 roku, który był pierwszym wydawnictwem thrasherów z San Francisco Bay Area od czasu odejścia wokalisty grupy Roba Dukesa przez dziewięć lat i powrotu Steve’a „Zetro” Souzy, który wcześniej był liderem EXODUS od 1986 do 1993 i od 2002 do 2004.

Zapis video ze spotkania z gitarzystą w ramach Guitar Clinic Tour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *