Guns N’ Roses zapowiada wydanie singla „Perhaps”

Guns n’ Roses oficjalnie wyda w piątek – 11 sierpnia, utwór „Perhaps” z czasów albumu „Chinese Democracy”.

Link do utworu na Spotify i Apple Music został udostępniony za pośrednictwem strony internetowej Universal Music, chociaż zespół nie zamieścił jeszcze oficjalnego ogłoszenia dotyczącego pojawienia się utworu. Podobno Guns n’ Roses wykonali „Perhaps” podczas próby dźwięku przed koncertem zespołu w Tel Awiwie w Izraelu 5 czerwca, ale ostatecznie nie wykonali go na koncercie. Jednak fani, którzy stali przed salą koncertową podczas próby dźwięku, szybko wyciągnęli telefony i nagrali próbę, a niskiej jakości klipy pojawiły się w Internecie natychmiast po tym.

Podobnie jak singiel Guns n’ Roses „Hard Skool” z 2021 roku, „Perhaps” został pierwotnie napisany i nagrany podczas sesji „Chinese Democracy”, a wstępna wersja demo utworu została wcześniej przesłana na YouTube. W zeszłym miesiącu długoletni kierownik produkcji Guns n’ Roses, Tom Mayhue, potwierdził, że wkrótce pojawi się nowy singiel zespołu. Mayhue omówił przyszłe plany zespołu z Axlem Rose’em podczas rozmowy z mediami przed koncertem Guns N’ Roses, z 13 lipca w Paryżu. Zauważając, że GN’R zakończy północnoamerykańską część swojej trasy w połowie października, dodał: „I wiem, że zespół zacznie pracować nad nową muzyką. Mają już nagrane sporo materiału. już wkrótce pojawi nowa muzyka od Guns n’ Roses. W rzeczywistości myślę, że lada dzień wydadzą singiel, więc można będzie usłyszeć coś bardzo, bardzo szybko.

Jeśli chodzi o brzmienie nowego materiału Guns n’ Roses, Mayhue powiedział: „Brzmi świetnie. Jest bardziej zorientowany na „Appetite [For Destruction]”. Mieli dużo utworów nagrywając „Appetite For Destruction”, myślę, że nagrali wtedy około 29 piosenek. Zostało więc kilka utworów, które nie trafiły na pierwszą płytę. Myślę, że na pierwszej płycie jest z tamtej sesji tylko 11 piosenek.”

W czerwcu ubiegłego roku Urban Sound Studios w Oslo udostępniło nowe zdjęcie Rose i gitarzysty Guns n’ Roses, Slasha, najwyraźniej zrobione dzień po występie zespołu na festiwalu Tons Of Rock w stolicy Norwegii. Zdjęcie zostało opublikowane na koncie Urban Sound Studios na Instagramie wraz z następującą wiadomością: „Musieliśmy dziś spędzić czas z tymi 2 legendami rocka w studiu. Naprawdę fajni faceci!

Zespół zażądał studia do odsłuchania nowych miksów, przed wyjazdem na Glastonbury. Podczas występu w październiku 2022 roku w programie SiriusXM „Trunk Nation With Eddie Trunk”, Slash został zapytany o plany Guns n’ Roses dotyczące nowej muzyki. Powiedział: „Chcę wejść i nagrać całkiem nową płytę w pewnym momencie, prawdopodobnie wcześniej niż później. Ale poza tym mamy rzeczy, które wciąż musimy wydać. Więc to będzie wychodzić po kawałku w ciągu następnych kilku miesięcy lub coś w tym stylu. Więc to w zasadzie tyle. Mamy jeszcze jedną trasę do zagrania w przyszłym lecie, a wtedy będziemy mogli wejść i pracować nad nową płytą”.

Ostatnim wydawnictwem Guns n’ Roses była składająca się z czterech utworów EP-ka „Hard Skool”, która ukazała się w lutym 2022 roku. Wydawnictwo, które było dostępne wyłącznie w oficjalnym sklepie zespołu, zawierało dwa nowe utwory, które zespół wydał w 2021 roku — utwór tytułowy i „Absurd”, a także wersje koncertowe „Don’t Cry” i „You’re Crazy”.

We wrześniu 2021 Guns n’ Roses wydali „Hard Skool”, który pojawił się ponad miesiąc po ich występie i późniejszym oficjalnym wydaniu „Absurd”, przeróbki wcześniej niewydanego przez zespół „Silkworms”. Według Slasha, kilka innych starszych utworów Guns n’ Roses również zostało przearanżowanych podczas pandemii. „Jest kilka z tych piosenek, które faktycznie nagraliśmy ponownie, kiedy byliśmy zamknięci, jeszcze nie zostały wydane. Te utwory zostaną wydane”.

Napisany przez Rose i współprodukowany przez Rose i Carama Costanzo, „Hard Skool”, który miał roboczy tytuł „Jackie Chan”, został pierwotnie nagrany w erze „Chinese Democracy”, ale ostatecznie został pominięty na tym albumie. Krótkie fragmenty piosenki zostały później opublikowane w Internecie, a pełna wersja wyciekła w sierpniu 2019 roku.

„Absurd” ukazał się 6 sierpnia 2021 roku, trzy dni po tym, jak Guns n’ Roses po raz pierwszy wykonali utwór na żywo podczas koncertu w bostońskim Fenway Park.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *