Jesus Chrysler Suicide, Agressiva69 i Astheria na wspólnych koncertach

Koncerty pod szyldem 30 „Des Machine Romp” Tour odbędą się w Rzeszowie, Łodzi i Krakowie.

Agressiva 69 Jeden z pionierów i najbardziej znany polski przedstawiciel rocka elektroniczno-industrialnego, wykonujący muzykę inspirowaną dokonaniami Nine Inch Nails, Ministry i Young Gods. Powstał w 1989 r. w Krakowie. Początkowo był to duet Tomasza Grocholi – voc., sampling oraz Jacka Tokarczyka – g., sampling, od 1993 r. kwartet z Bogusławem Pezdą – sampling i Robertem Tutą – g., sampling.
Zagrał wiele koncertów w kraju i za granicą. Karierę rozpoczął w 1990 r. nagrywając muzykę na swój pierwszy album. W 1992 r. zadebiutował w Jarocinie jako trio z Bogusławem Pezdą – voc., sampling (eks-Trumpets & Drums), który wkrótce – wraz z Robertem Tutą – kbrd., sampling (eks-Hedone) – stał się nowym członkiem zespołu. Pierwszego nagrania zespół Agressiva 69 dokonał w 1990 r., umieszczając utwór Fast Food na składance Fala 3 (1992 r.). W 1992 r. grupa podpisała kontrakt z wytwórnią SPV Poland, czego owocem była kaseta Deus ex machina

Grupa Jesus Chrysler Suicide powstała w 1991r. w Rzeszowie na gruzach formacji: Don’t Fuck, Rotten Rolls i Alan Schorchez. Po rozpadzie tych trzech bardzo ciekawie grających kapel pozostało czterech najwytrwalszych kolesi, którzy postanowili połączyć swoją moc w jednym projekcie, który nazwali Jesus Chrysler Suicide. Grali wtedy w składzie: Tomasz „Szamot” Rzeszutek – śpiew, gitara basowa, Darek Chudzik – perkusja, Piotrek „Teslaf” Urbanek – gitara, Sławek „Dżabi” Leniart – gitara.
Po nagraniu dwóch taśm demo podpisali kontrakt z wytwórnią Music Corner Records, która w kwietniu 1993r. wydała ich pierwszą płytę zatytułowaną „ROMP”.


Polska grupa dark metalowa Astheria nawiązuje do gotyckiego metalu w najlepszej formie, lecz z wyraźną domieszką rozwiązań w tym gatunku nieoczywistych. Po reaktywacji pod koniec 2014 roku zespół nagrał materiał promocyjny oraz dwa albumy studyjne. Pierwszy pełnowymiarowy album ukazał się w 2016. Zespół dzielił scenę ze znanymi artystami, takimi jak Closterkeller, Moonlight, czy Batalion d’Amour. Trzy lata później opublikowany został następca – „Antimatter”, utrzymany w mocniejszej i przestrzennej stylistyce, określanej niekiedy jako „Cosmic Metal”.

Szczegóły trasy „Deus Machina Tour” [DATY, MIEJSCA]

22.09.2023 / Rzeszów, „Rzeszowskie Piwnice”

23.09.2023 / Łódź, „Fabryka Biedermanna”

24.09.2023 / Kraków, „Zaścianek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *