Jinjer zachwycił na Wacken Open Air 2023 [ZDJĘCIA]

Wacken Open Air, największy festiwal muzyki metalowej w Europie, był w tym roku świadkiem wyjątkowego występu. Ukraiński zespół Jinjer pojawił się na scenie i swoim występem wprawił publiczność w zachwyt.

Jinjer to zespół pochodzący z Ukrainy, który wykonuje muzykę metalową w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Założony został w 2009 roku w Darłówce niedaleko Doniecka. W skład zespołu wchodzą Tatiana Shmailyuk, Roman Ibramkhalilov, Eugene Abdukhanov i Vladislav Ulasevich.

Jinjer zachwycił publiczność na Wacken Open Air 2023

Ciekawa muzyka, będąca hybrydą kilku stylów, oraz ciężka praca i liczne koncerty w różnych częściach globu, to główne składniki sukcesu grupy. Rok 2010 był dla zespołu przełomowy, kiedy to dołączyła charyzmatyczna wokalistka Tatiana Shmailyuk. Kontrakt z austriacką Napalm Records, trasy koncertowe u boku takich gwiazd jak Arch Enemy czy Cradle Of Filth, wyniosły Jinjer na jeszcze wyższy poziom.

Zobacz również: Megadeth na Wacken Open Air [ZDJĘCIA]

Ich występ na Wacken Open Air 2023 był występem, który można określić jako epicki. Energetyczne brzmienie, które spodoba się fanom takich zespołów jak Lamb Of God, Guano Apes, Killswitch Engage, Pantera, Gojira czy Meshuggah, w wykonaniu Jinjer stawało się żywym, pulsującym spektaklem.

Zobacz również: Crematory powrócił na Wacken Open Air [ZDJĘCIA]

Jinjer to nie tylko wschodząca gwiazda – to zespół, który już teraz zasługuje na miano jednego z gigantów sceny metalowej. Ich występ na Wacken Open Air 2023 pokazał, że są gotowi na podbój światowego rynku. Z ich wyjątkową muzyką oraz pasją, jaką prezentują na scenie, przyszłość wygląda dla nich obiecująco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *