Judas Priest zapowiada najnowsze wydawnictwo „Invincible Shield”

Zespół zaprezentował okładkę nadchodzącego albumu studyjnego, który ukaże się 8 marca 2024 roku nakładem Sony Music. Judas Priest w towarzystwie Saxon I Uriah Heep wystąpią w Krakowie 30 marca 2024 roku

„Invincible Shield” to dziewiętnasty album studyjny brytyjskiego zespołu heavy metalowego Judas Priest. Wydawnictwo zostało zapowiedziane na scenie właśnie zakończonego festiwalu Power Trip w Kalifornii gdzie podczas trzydniowej imprezy wystąpili Guns N’ Roses, Iron Maiden, Metallica i Tool. Nowa płyta jest pierwszym wydawnictwem zespołu od 6 lat, Judas Priest niedawno świętował 50-lecie muzyki i 50 milionów sprzedanych płyt.

W lutym 2022 roku Remy Maxwell z Audacy Check In zapytał Halforda, czy zgadza się z komentarzem Faulknera, że nadchodzący album zespołu będzie bardziej „progresywny” muzycznie niż „Firepower”. Odpowiedział:

„Tak, jest w nim metal. Rzecz w tym, że staraliśmy się nie powielać niczego, co zrobiliśmy. Od „Rocka Rolla” po „Firepower” każda płyta miała charakterystyczna postać. Jest to trudne, ponieważ fani mówią: „Chcemy kolejnego „Painkillera””, „Chcemy kolejnego „British Steel”. I [to coś w stylu]: „Koleś, już to zrobiliśmy”.

„Fani wiedzą, że jesteśmy zespołem, który zawsze jest pełen przygód i próbuje nowych rzeczy” – kontynuował. „I tak, to prawdopodobnie zawiera kilka bardziej progresywnych elementów, w które tak naprawdę nigdy wcześniej się nie zagłębialiśmy. I to jest ekscytujące, ponieważ ponownie daje nam i naszym fanom kolejną szansę zobaczenia PRIEST z innej strony. Ale to jest wciąż metal. Jest tego po prostu więcej. Jest więcej nut niż było wcześniej.

Dziewiętnasty album w dyskografii Judas Priest prezentuje dwie wersje okładki – inna grafika pojawi się na wydaniu CD inna na winylu.

Zapowiedź najnowszego albumu Judas Priest „Invincible Shield”

Czytaj także: LEGENDY na wspólnej trasie: JUDAS PRIEST, SAXON I URIAH HEEP wystąpią w Krakowie

Zespół Judas Priest ma już zaplanowaną europejską trasę koncertową, która rozpocznie się 24 marca 2024 roku we Frankfurcie w Niemczech – gośćmi specjalnymi trasy będą Saxon i Uriah Heep.

JUDAS PRIEST

GOŚCIE SPECJALNI: SAXON I URIAH HEEP
EUROPEJSKA TRASA – MARZEC/KWIECIEŃ 2024

30.03.2024 – TAURON Arena Kraków

Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w środę, 31 maja o godzinie 11.00
Ogólna sprzedaż rozpocznie się w czwartek, 1 czerwca o godzinie 11:00 na www.LiveNation.pl

W sprzedaży pojawi się limitowana i ekskluzywna edycja z alternatywną grafiką zawierająca 2 x 180 g ciężkiego czarnego winylu, zapakowane w błyszczącą okładkę typu gatefold. Każda 12-calowa płyta znajduje się w drukowanej torbie wewnętrznej z dodatkowymi grafikami, tekstami i napisami końcowymi. Zawiera również bootlegowy 7-calowy czarny winyl oraz 3 ekskluzywne utwory bonusowe.

Czytaj także: Judas Priest ogłasza trasę po Wielkiej Brytanii. Zobacz, gdzie będzie można zobaczyć legendę metalu

Glenn Tipton – gitarzysta Judas Priest w lutym 2018 roku zrezygnował z występów na żywo na czas nieokreślony. Powodem jest postępująca choroba Parkinsona, którą zdiagnozowano u muzyka dziesięć lat temu. Na potrzeby występów zastępuje go Andy Sneap, producent muzyczny, a także gitarzysta takich formacji jak Sabbat i Hell. Udział w komponowaniu i nagraniach albumu wzięli Glenn Tipton, Rob Halford, Ian Hill, Scott Travis and Richie Faulkner.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *