OMD pionierzy synth-popu wystąpią w Polsce na trzech koncertach

Uwielbiani przez polską publiczność pionierzy synth-popu Orchestral Manoeuvres In The Dark (OMD) w 2024 roku zagrają w polsce 3 koncerty

Zespół nie dość że powraca na scenę, to na dodatek zapowiada nowy album “Bauhaus Staircase”, który ukaże się 27 października. Wyrazisty, zabarwiony glamem krążek powstał przy współpracy z rockowym producentem Davidem Wattsem, wnoszącym do stylu OMD nowe ekscytujące elementy. Jak sami mówią, jest to ich najbardziej politycznie zaangażowana płyta, na której realizują swoje ambicje, by być jednocześnie jak Stockhausen i ABBA.

Właśnie ukazał się kolejny singiel promujący najnowsze wydawnictwo grupy „Bauhaus Staircase”

Zamiast spoczywać na laurach i odcinać kupony od nostalgii, muzycy patrzą również w przyszłość: zarówno w tekstach nowych piosenek, jak i odważnych elektronicznych brzmieniach.

Premiera singla Orchestral Manoeuvres in the Dark – Slow Train

Wpływ istniejącego od 1978 roku OMD na muzykę pop lat 80. jest nieoceniony, to oni jako jedni z pierwszych wynieśli do mainstreamu brzmienia syntezatorów i stali się jednym z najbardziej kochanych brytyjskich zespołów. Do tej pory sprzedali ponad 15 milionów albumów oraz 25 milionów singli, a pośród nich takie ponadczasowe przeboje jak “Enola Gay” czy “Maid of Orleans” oraz wybitny album “Architecture & Morality” (1981).

Przeczytaj: Już w październiku Röyksopp na jedynym koncercie w Polsce!

OMD w Polsce: szczegóły koncertów [daty, miejsca, bilety]

  • 06.02.2024 – Gdańsk, B90
  • 07.02.2024 – Warszawa, Stodoła
  • 08.02.2024 – Kraków, ICE

OMD wystąpią u nas w przyszłym roku w Gdańsku (6 lutego, B90), w Warszawie (7 lutego, Stodoła) oraz w Krakowie (8 lutego, ICE). Bilety w cenach od 199 zł trafią do sprzedaży 22 września 2023 roku o godzinie 10:00 na fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl. Do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

Przeczytaj: Australijski Skynd przyjedzie do Polski na dwa koncerty

Przeczytaj: Jann, jeden z najpopularniejszych polskich artystów młodego pokolenia ogłasza jesienną trasę koncertową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *