Juwenalia Krakoskie dobiegły końca. Do zobaczenia za rok !!

To już koniec Juwenaliów w Krakowie w tym roku. W niedzielę wieczorem w strefie Żaczek/UJ miały miejsce trzy ostatnie koncerty. Studencką brać rozkołysały piosenki BŁAŻEJA KRÓLA oraz IGO a przed nimi zagrała grupa nastolatków SAD SMILES.

W niedzielny wieczór w strefie Żaczek/UJ zabawa rozpoczęła się o godzinie 19:00. Wtedy to przed publicznością stanęli bardzo młodzi muzycy. Pochodzący z Tarnowa kwartet SAD SMILES to grupa nastolatków kochających muzykę i występy przed publicznością. Pomimo bardzo młodego wieku (średnia w zespole to 16 lat) bardzo dobrze odnajdują się na scenie. Są bardzo wszechstronni. Każdy z nich potrafi grać na wielu instrumentach. Wymieniają się nimi podczas koncertów grając swoje kompozycje które ciężko zamknąć w jakimś konkretnym gatunku muzycznym. Zapewne będzie można tego dokonać za jakiś czas gdy styl tego zespołu się ukształtuje. Na razie jest masa energii i radość płynąca z grania. Jest nieskrępowany kontakt ze słuchaczami podczas występów na żywo. Nie ma tremy a przynajmniej jej nie widać. Zespół podczas koncertu w Żaczku wykonał kilka swoich własnych kawałków oraz cover Rage Against The Machine „Killing In The Name”.

Jako drugi wykonawca tej niedzieli na scenę wyszedł Błażej Król ze swoim zespołem. W ciągu kilku chwil spontaniczny styl bycia i charakterystyczne dla tego artysty poczucie humoru udzieliło się zgromadzonej pod sceną publiczności. Bardzo skoczne utwory zagrane perfekcyjnie przez Błażeja i towarzyszących mu muzyków rozkołysały przybyłych na koncert ludzi. Śpiew i taniec królował w Żaczku przez cały występ pochodzącego z Gorzowa Wielkopolskiego muzyka.

Po Błażeju swój występ w ciemności i dymie rozpoczął kolejny tego wieczora wykonawca. Pochodzący z Krakowa IGO a właściwie Igor Walaszek to bardzo barwna postać. Oprócz tego że tworzy muzykę udziela się również w produkcjach dla dzieci. Napisał piosenkę do filmu „Szybcy i śnieżni” oraz podłożył głos pod jedną z postaci w kreskówce – Zacka, dziecięcego geniusza. Komponuje i pisze teksty. Wraz z Kubą Traczem stworzył elektroniczny duet Bass Astral. Współtworzył również wspólnie z Michałem Koncewiczem zespół Clock Machine. Na Juwenaliach zaprezentował energetyczny show wespół ze swoim zespołem z którym obecnie występuje. Był to taneczno muzyczny spektakl który na długo zapadnie w pamięci tym którzy go obejrzeli na żywo.

Był to ostatni występ tego wieczora i zarazem ostatni na tych Juwenaliach. Kolejne za rok. Czekamy z niecierpliwością ciekawi jakich artystów będzie nam dane zobaczyć na Juwenaliach Krakoskich 2024. Do zobaczenia !!!

Patronem Juwenaliów Krakoskich 2023 jest portal Liverock.pl.

SAD SMILES

BŁAŻEJ KRÓL

IGO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *