Kolejne formacje dołączają do lineupu Summer Dying Loud 2024

W tym roku we wrześniu odbędzie się piętnasta jubileuszowa edycja festiwalu Summer Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim. Do listy atrakcji dołączają Blaze of Perdition, Lili Refrain, Sunnata i Kryształ

W dniach 5-7 września 2024 roku na terenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim kolejny raz odbędzie się to wyjątkowe święto muzyki.

Blaze Of Perdition na Summer Dying Loud 2024

O kondycji polskiego black metalu można się rozpisywać bez końca. Fakt jest taki, że to właśnie dzięki kapelom takim jak Blaze of Perdition, BM z naszego kraju króluje niepodzielnie w świadomości wielbicieli gatunku na całym świecie. Wśród nich znaleźli się też ludzie z Metal Blade, którzy wydali ich ostatni album “The Harrowing Of Hearts”. Niezwykle cieszymy się, że BoP odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Wiemy, że wkrótce pojawią się informacje o nowym materiale a wszystko zbiega się idealnie z wrześniowym terminem Summer Dying Loud.

Czytaj także: Summer Dying Loud 2024 w Aleksandrowie Łódzkim – pierwsze ogłoszenia: OVERKILL, Borknagar, Schizma i Sztylety

Lili Refrain na Summer Dying Loud 2024

Koncerty włoskiej wiedźmy to coś więcej niż tylko standardowa interakcja wykonawca – publiczność. To prawdziwy rytuał wprowadzający słuchaczy w świat antycznych wierzeń i obrzędów, których ponadczasowy wydźwięk nadal ma magiczną moc w czasach obecnych. Lili Refrain jest muzykiem mieszkającym w Rzymie (Włochy). Od 2007 roku prowadzi solowy projekt, w którym wykorzystuje gitarę elektryczną, wokal, perkusję, syntezator i pętle w czasie rzeczywistym, bez użycia komputera ani wcześniej nagranych utworów. Jej mistrzowska technika i wyrafinowany gust prowadzą słuchacza przez labirynt niezapomnianego występu wykraczającego poza granice jakiegokolwiek gatunku.
Lili Refrain w swojej muzyce łączy minimalizm, folk, psychodelię z bluesem czy nawet metalem. Na koncie ma 4 albumy, z których ostatni “Mana” ukazał się w 2022 roku.

Sunnata wystąpi w Aleksandrowie Łódzkim

Konsekwencja i wypracowany przez lata charakterystyczny styl Sunnaty zbudowany na doom i post metalu wzbogaconym orientalną, mistyczną atmosferą i złożonymi, grungowymi wokalami, doprowadziły Warszawiaków do koncertów z Mastodon, Paradise Lost, Sleep, czy Rotting Christ i setek koncertów na europejskich scenach.
Dokąd doprowadzi ich piąty album „Chasing Shadows”? O tym przekonamy się już niebawem. Dla fanów: Alice in Chains na kwasie oraz nieślubnych dzieci OM i Neurosis.

Kryształ na SDL 2024

Warszawski kwartet balansujący między zimną falą a post punkiem, ale o dość agresywnym brzmieniu. Zespół zadebiutował w 2022 roku albumem “Kryształ”. Koncertował m.in. w trasie z Goryczą, wypuścił kilka singli i dość mocno wrył się w świadomość publiczności szukającej czegoś nowego w muzyce.

Dotychczas swój udział w festiwalu Summer Dying Loud 2024 potwierdzili:

 • Asteriæ
 • Blaze of Perdition
 • Borknagar
 • Chapel Of Disease
 • Koldbrann
 • Kryształ
 • Lili Refrain
 • Masacre
 • Messiah
 • Moonspell
 • Overkill
 • Promordial
 • Schizma
 • Sunnata
 • Sztylety
 • Ufomamut

Czytaj także: Summer Dying Loud 2024 Moonspell jednym z headlinerów festiwalu – kolejne ogłoszenia

XV. edycja Summer Dying Loud nadchodzi! Widzimy się 5,6 i 7 września w Aleksandrowie Łódzkim.

Summer Dying Loud 2024 zaprasza 50 artystów z całego świata. Festiwal odbędzie się w dniach 5-7 września 2024 roku na terenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła i można je nabyć poprzez ebilet.pl.

Karnet trzydniowy kosztuje 307,50 zł z uwzględnieniem opłat manipulacyjnych. Dostępna jest także opcja biletu z noclegiem na polu namiotowym za 360,50 zł za osobę. Bilety jednodniowe są dostępne w cenie 169,50 zł, niezależnie od wybranego dnia festiwalu.

Summer Dying Loud: BILETY

Karnety dostępne w serwisie https://ebilet.pl/summerdyingloud https://www.ebilet.pl/summerdyingloud

Strona organizatora Summer Dying Loud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *