Thrashmetalowa ikona Exodus wystąpi w stolicy z wyjątkowym gościem specjalnym, Deicide!

Exodus, niezaprzeczalna ikona thrash metalu, zagra 8 sierpnia w Warszawie, w towarzystwie gościa specjalnego: Deicide.

EXODUS (USA) thrash metal:

Gdybyśmy mieli wymieniać wszystkie zasługi Exodus na thrashmetalowej niwie, prawdopodobnie moglibyśmy zrobić z tego książkę – i to podzieloną na parę tomów. Amerykańska grupa przewodzona przez niezmordowanego Garego Holta, który terminuje także w Slayerze, to absolutni mistrzowie kąsających riffów w średnich lub też wyścigowych tempach.

Czytaj również: Exodus niebawem wejdzie do studia. Kiedy możemy spodziewać się nowej płyty?

Na koncertach panuje chaos (w końcu tytuł utworu “A Lesson in Violence” nie wziął się znikąd…), muzycznie nie ma miejsca na wytchnienie, a każdy numer to zachęta do dzikiego moshu bez opamiętania. Akurat w ich przypadku ów mosh jest wyjątkowo zasadny, bo przecież jeden z największych hitów formacji, a więc “The Toxic Waltz”, opowiada właśnie o tym i, jak się pewnie domyślacie, jest jednym z największych thrashowych hymnów. Wyciągajcie katany z szafy, prasujcie rurki – 8 sierpnia czeka was samo gęste.

Czytaj również: Po 20 latach współpracy z wytwórnią Nuclear Blast, Exodus przechodzi pod opiekę Napalm Records

DEICIDE (USA) death metal:

Kiedy lwia część zespołów deathmetalowych brała na tapet cmentarzyska, zgniliznę i trupy w najróżniejszych stanach rozkładu, Deicide podnieśli poprzeczkę parę metrów wyżej i weszli do najczarniejszych czeluści piekła. Ekipa Glena Bentona nieprzerwanie pielęgnuje zajadły, zblastowany i chaotyczny death metal, który emanuje samą siarką, a przede wszystkim nienawiścią do wszystkiego, co boskie, odmienianą przez wszelkie możliwe przypadki. Nie ma co, wypada w tym przekonująco, bo gdy wypluwane w ilościach hurtowych bluźnierstwa zespalają się z riffową dziczą i tytaniczną pracą sekcji rytmicznej, to trudno o brak przekonania. Zmiłowania i łaski nie dostąpicie, to na pewno.

Wystąpią:
EXODUS (USA) thrash metal
+
Deicide (USA) death metal


Kiedy: 8 sierpnia (czwartek) 2024
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety: 159/169 zł – przedsprzedaż, 190 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety na koncert pojawią się w sprzedaży 5 marca (11:00) na:
https://knockoutmusicstore.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *