Koncert Laibach na Ukrainie zostaje odwołany. Jest oświadczenie w tej sprawie

Słoweński kwintet Laibach, który wystąpił w Korei Północnej w 2015 roku, niedawno zapowiedział koncert w Bel Etage Music Hall w Kijowie. Impreza nie dojdzie jednak do skutku. Jaki jest powód tej decyzji?

Członkowie słoweńskiego zespołu Laibach zapowiedzieli niedawno duży koncert w stolicy Ukrainy. Grupa na swoich social mediach podała nawet datę imprezy – 22 marca 2023 roku. Miało to uczynić ich pierwszą zagraniczną grupą, która wykona pełne show w Kijowie od początku rosyjskiej inwazji w lutym ubiegłego roku. Jednak planowany koncert został odwołany.

Laibach nie zagra w Kijowie. Kontrowersje wokół koncertu

Mimo że Laibach twierdzi, że miał na celu wyłącznie okazanie wsparcia dla narodu ukraińskiego podczas wojny, organizatorzy uznali, że jedna z wypowiedzi kapeli dla „The Guardian”, wywołała ogromne „kontrowersje”. Jak informuje słoweńska agencja informacyjna STA, wielu Ukraińców zamieszczających posty na Facebooku porównało oświadczenie Laibacha do rosyjskiej propagandy państwowej, która przedstawia inwazję jako konflikt z NATO i redukuje Ukrainę do marionetkowego państwa Zachodu.

Podczas gdy zespół okazał wsparcie dla Ukrainy i Ukraińców oraz potępił rosyjski reżim, duża część opinii publicznej okazała kategoryczny sprzeciw przeciwko wizycie Laibacha

-podała na Facebooku Bel Etage Music Hall.

Aby zapobiec niepotrzebnemu podziałowi Ukraińców na różne obozy i wyeliminować przyczynę niezgody, postanowiliśmy odwołać koncert Laibacha w Bel Etage

-dodano w oświadczeniu.

Laibach odniósł się do całej sprawy w oświadczeniu opublikowanym na swoim Facebooku. Czytamy w nim między innymi.

KONCERT LAIBACHA NA EUROWIZJI W KIJOWIE ODWOŁANY
Ogłoszenie koncertu Laibach w Kijowie wywołało spore kontrowersje ze względu na komentarze zespołu na początku tej niesprawiedliwej wojny. Nigdy nie mieliśmy złych intencji. Laibach po raz kolejny pragnie wyrazić jednoznaczne poparcie dla Ukrainy i Ukraińców oraz równie jednoznaczne potępienie rosyjskich agresorów. Informujemy także, że aby nie powodować dalszych napięć, nasz koncert w Bel Etage Music Hall w Kijowie 31 marca 2023 roku nie odbędzie się. Zwroty biletów są dostępne w punkcie zakupu.
Zamiast tego można obejrzeć występ Laibacha z Lviv Philharmonic Orchestra & Choir Gloria na Kody Festival w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w 2018 roku

Castle Party 2023. Laibach zagra w Bolkowie

Jak informują organizatorzy, festiwal Castle Party gwiazdą tegorocznej imprezy będzie grupa Laibach. Festiwal odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2023 roku. Koncerty jak zawsze będą na zamku w Bolkowie oraz scenie plenerowej.

Bilety z kolejnych puli można kupić pod linkiem https://castleparty.com/bilety.html

Live Rock jest patronem medialnym imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *