Leszek Gatz (Schizma) nie żyje

Zmarł Leszek Gatz. Znany muzyk polskiej sceny niezależnej był wieloletnim basistą zespołu Schizma.

Nie żyje Leszek Gatz. Charyzmatycznego basistę bydgoskiej Schizmy, żegnają setki, jeśli nie tysiące fanów z całej Polski.

Leszek Gatz nie żyje. „Miał ogromne serce wyciągnięte na dłoni”

Bydgoska grupa Schizma, w której składzie znajdował się Leszek Gatz poinformowała o śmierci muzyka na swoim profilu społecznościowym:

Rozdarci bólem zawiadamiamy, że zmarł nasz brat Leszek Gatz, wieloletni basista Schizmy, przyjaciel, kompan i druh. Lechu miał ogromne serce wyciągnięte na dłoni dla tych, których kochał, zawsze skory do pomocy, bezinteresowny, szczery do bólu i lojalny do końca… Dziękujemy za niezapomniane chwile, wspólne koncerty, wyjazdy, zawsze prima sort gościnę i wszystko, co wniosłeś do naszego zespołu i naszego życia. Zostaniesz w naszej pamięci na zawsze! Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych.

Dzień wcześniej Schizma poinformowała o odwołaniu lub przełożeniu koncertów w Złotowie, Szczecinie i Poznaniu.

Schizma powstała w 1990 roku, w Bydgoszczy, na gruncie punk rockowej formacji Kompania Karna. W dorobku posiada ponad dziesięć wydawnictw. To, czym żyje band, to wybuchowe koncerty odzwierciedlające energię wokół tworzenia społeczności i kontrkulturowych wydarzeń – dających ujście emocjom związanym z życiem w świecie, który coraz bardziej oddala się od wszelkich ideałów. Rok 2023 przyniósł długo wyczekiwany nowy album długogrający „Upadek”, wydany nakładem wytwórni Piranha Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *