Megadeth w Polsce. Grupa zagra w ramach imprezy Triple Thrash Triumph

Właśnie ogłoszono szczegóły koncertu Triple Thrash Triumph. 23 lipca w katowickim Spodku staniecie oko w oko z trzema tytanami thrashu. Gwiazdą wieczoru będzie Megadeth.

Megadeth to amerykański zespół thrash metalowy założony w 1983 roku przez Dave’a Mustaine’a. Słyną z dynamicznej i szybkiej muzyki, a także z intensywnych tekstów dotyczących polityki, wojny i religii. Zespół wydał 15 studyjnych albumów i sprzedał ponad 50 milionów płyt na całym świecie. Niektóre z ich najbardziej znanych utworów to „Symphony of Destruction”, „Peace Sells” i „Holy Wars…The Punishment Due”.

Megadeth zagra w Polsce

Nigdy nie byli najbardziej popularnym, najbardziej ekstremalnym ani najzabawniejszym zespołem z Wielkiej Czwórki Thrash Metalu. Ale prawdopodobnie są najciężej pracującym i najbardziej konsekwentnym, więc tylko oni po czterech dekadach na scenie nagrywają tak fantastyczne albumy, jak wydany w 2022 r. „The Sick, the Dying… and the Dead!”. Megadeth wracają do Polski, by w katowickim Spodku zagrać wam swoją symfonię zniszczenia.

Megadeth to oczywiście Dave Mustaine. Muzyk jest założycielem i głównym kompozytorem zespołu, a także jednym z ikon thrash metalu. Mustaine jest znany z wprowadzania w swojej muzyce trudnych i skomplikowanych solówek gitarowych oraz intensywnych tekstów. W ciągu swojej kariery z Megadeth Mustaine wydał 15 studyjnych albumów i sprzedał ponad 50 milionów płyt na całym świecie. Na drugiej gitarze partneruje mu Kiko Loureiro (wcześniej filar brazylijskiej Angry), a sekcja rytmiczna to basista James LoMenzo (widywany na scenie u boku m.in. Zakka Wylde’a) oraz perkusista Dirk Verbeuren (od Soilwork po The Devin Townsend Project).

Megadeth w Polsce 2023. Daty, miejsca, bilety

Megadeth regularnie odwiedza Polskę w ramach swoich tras koncertowych. Zespół miał kilka występów w naszym kraju w ciągu ostatnich kilku lat, a jego koncerty cieszą się dużą popularnością wśród polskich fanów metalu. Przekonacie się o tym w Katowicach 23 lipca 2023. Nazwy pozostałych grup, którzy pojawią się na Triple Thrash Triumph, podamy do wiadomości w najbliższych tygodniach.

Bilety trafią do sprzedaży już w piątek, 3 lutego, o godz. 10.00. Będzie je można nabyć na stronie https://www.mysticcoalition.com (bilety kolekcjonerskie) oraz za pośrednictwem serwisu eBilet.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *