Mr Gil – solowy projekt Mirka Gila, byłego gitarzysty Collage wyrusza w trasę koncertową [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Mirek Gil znany przede wszystkim z zespołu Collage, w którym grał do 2015 roku oraz z solowych projektów Believe i Mr Gil wyrusza w trasę koncertową z projektem Mr Gil. Gdzie artysta wystąpi?

Mirek Gil to gitarzysta znany wszystkim fanom rocka progresywnego przede wszystkim z grupy Collage, z którą nagrał 5 albumów: „Baśnie” (1990), „Nine Songs of John Lennon” (1993), „Zmiany” (1994) / „Changes” (1995), „Moonshine” (1994) i „Safe” (1996). Poza grupą Collage artysta tworzył dwa solowe projekty: Mr Gil oraz Believe. Artysta współpracował także z grupą Ananke oraz z Anitą Lipnicką na początku jej kariery. Miał też swój udział w utworze „Choćbym” z debiutanckiego krążka grupy Quidam. Podczas nadchodzących koncertów usłyszymy zarówno muzykę z ostatniego dzieła Mr Gil zatytułowanego „Love Will Never Come„, jak i z repertuaru grupy Believe oraz z debiutanckiego krążka grupy CollageBaśnie„, którego reedycja została niedawno wydana nakładem Mystic Production. Aktualnie skład grupy Mr Gil tworzą:

Mirek Gil – gitara
Przemysław Zawadzki – gitara basowa
Tomek Różycki – wokal, gitara, gitara akustyczna
Dawid Leszczyk – perkusja

Tym sposobem będziemy mieć nie lada okazję zobaczyć i usłyszeć na żywo 3/5 składu Collage z okresu albumu „Baśnie„. Po ciepło przyjętym występie w Gniewkowie 1 lipca 2023 roku projekt Mr Gil wyrusza w mini trasę na zakończenie kalendarzowego lata.

Mr Gil wystąpi na kilku koncertach z końcem lata [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Zapraszamy na koncerty projektu Mr Gil. Poniżej przedstawiamy daty koncertów:

Scarless gościem specjalnym koncertów Mr Gil

Gościem specjalnym koncertów klubowych Mr Gil (od 16 do 24 września) będzie grupa Scarless. Zespół istnieje od 2018 roku, a w bieżącym roku ukazał się ich debiutancki krążek „Czekając…” nakładem wydawnictwa Lynx Music. Zespół Scarless od 2020 roku tworzą:

Gaba Latak – wokal
Janusz Głowacki – gitary
Marcin Perguł – instrumenty klawiszowe
Adam Wątły – perkusja
Tomasz Zarzycki – gitara basowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *