Mystic Festival 2024. Frustracja, ból i miłość

Enter Shikari, Dool, Hanabie i Cage Fight zapewnią wam całe spektrum emocji – witamy w programie Mystic Festival 2024!

Enter Shikari

Indie rock, post-hardcore, metal, elektronika… Długo można by wyliczać, bo Enter Shikari to napędzana mieszanką stylistyczną rakieta, która wystrzeli was ku niebu. Od tego zresztą Brytyjczycy zaczęli, od wydanego w 2007 roku albumu „Take to the Skies”, który w ich ojczyźnie pokrył się złotem. Dobra passa niezmiennie trwa – wydana wiosną 2023 roku płyta „A Kiss for the Whole World” okazała się pierwszym numerem jeden zespołu na brytyjskiej liście sprzedaży. Jak zauważył jeden z recenzentów, ten materiał dowodzi, że mamy do czynienie z zespołem, który konsekwentnie dowozi wszystko, co najlepsze – „politycznie, społecznie i dźwiękowo”.

Dool

Kto słyszał „Visions of Summerland”, wydany niedawno koncertowy album kwintetu z Rotterdamu, ten musi być pod wrażeniem jego hipnotyzującej aury i potężnego ładunku – jak to ujmuje sam Dool – „frustracji, bólu i miłości”. Wiosną Raven van Dorst i koledzy wracają z trzecią płytą studyjną, więc na festiwalu możemy spodziewać się zarówno podróży w przeszłość, jak i zupełnie nowych dźwięków.

Hanabie

Mistrzynie Harajuku Core’a przybywają z Tokio, by oszołomić was i dźwiękiem, i wizerunkiem scenicznym. Tegoroczny album – „Reborn Superstar!” – to metalcore na najwyższych obrotach, niepozbawiony wpływów elektronicznych czy wręcz popowych, który na żywo urasta do rangi zjawiska. Nic dziwnego, że ostatnie miesiące to dla Hanabie triumfalny pochód przez najlepsze kluby i festiwale. Najlepsze, więc na Mystic Festival 2024 też nie może ich zabraknąć.

Cage Fight

Do tej klatki wchodzicie na własną odpowiedzialność i proszę się później nie skarżyć, że zostaliście brutalnie znokautowani. Wspólny projekt znanego z TesseracT gitarzysty Jamesa Monteitha oraz wokalistki Rachel Aspe (eks-Eths) to hardcore’owy kopniak, który gasi światło. Debiut zespołu – po prostu „Cage Fight” (2022) – zachwycił recenzentów, ale dopiero fantastycznymi koncertami zapracowali na opinię jednej z najpoważniejszych nowych sił na brytyjskiej scenie muzyki ekstremalnej.

Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. W programie m.in. Megadeth, Bring Me The Horizon, Machine Head, Bruce Dickinson, Satyricon, Accept, Biohazard, Chelsea Wolfe, Body Count, Sodom, Enter Shikari, Furia, Thy Art Is Murder, Life Of Agony, Leprous, Lord Of The Lost, Graveyard, High On Fire, Orange Goblin, Suffocation, Vio-Lence, Ithaka, Asphyx, Mysticum, Dool, Hanabie, Cage Fight, Blackgold, Crystal Lake, Endseeker, Humanity’s Last Breath, Lamp of Murmuur, Wayfarer, Lik, Ghøstkid i Sanguisugabogg.

Bilety:

Więcej informacji i bilety: https://www.mysticfestival.pl/

Obecnie w sprzedaży:

  • Karnety czterodniowe Early Bird, w cenie 749 złotych.
  • Karnety czterodniowe VIP, w cenie 1299 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *