Nervosa i Burning Witches zagraja w Polsce

Gościem specjalnym zespołów będzie Warfect, a w roli supportu wystąpi SystemHouse33.

NERVOSA (BRAZYLIA) thrash/death metal:

Materiały prasowe

Ponad ćwierć miliona użytkowników śledzi profil tej kapeli na Facebooku. Na takie zainteresowanie brazylijski thrashowy kwartet Nervosa, który tworzą cztery fantastycznie uzdolnione kobiety, solidnie zapracował od 2010 roku. Właśnie w tym roku w brazylijskim Sao Paulo cztery totalnie zajawione na thrash metal i death metal dziewczyny postanowiły założyć zespół. Z tej czwórki do dziś w Nervosie jest tylko gitarzystka i główna kompozytorka repertuaru Prika Amaral. W 2020 roku skład zespołu stał się międzynarodowy. Dołączyła Hiszpanka Diva Stanica (wokal), Greczynka Eleni Nota (perkusja) oraz najbardziej znana z kwartetu Włoszka Mia Wallace (gitara basowa; wcześniej znana m.in. z Abbath i Triumph Of Death).
Zanim jednak powstała taka międzynarodowa konfiguracja personalna, Nervosa wytrwale przemierzała świat z koncertami, niejednokrotnie docierając także do Polski. Zespół relatywnie niedługo po powstaniu zwrócił uwagę bossów austriackiej Napalm Records, dzięki czemu nie musiał szukać wydawcy. Zaufanie Nervosa odwzajemniła coraz lepszymi albumami, które zyskiwały grupie coraz większe grono słuchaczy. Trafiły do nich tworzone przez cztery uzdolnione kobiety numery, w których granie à la wczesny Kreator, Destruction, Hlly Moses, czy Slayer zderza się Death. W styczniu 2021 roku Nervosa wypuściła świetny czwarty album „Perpetual Chaos”. Gościem na nim jest jeden z idoli dziewczyn, Schmier z Destruction (w „Genocidal Command”), który kiedyś wyciągnął do nich pomocną dłoń, zabierając na trasę po Europie.
▶️https://www.nervosaofficial.com/
▶️ https://www.facebook.com/nervosa
▶️ https://www.youtube.com/watch?v=vFAUGJAfhh4

BURNING WITCHES (Szwajcaria) heavy metal:

Materiały prasowe


Niewielka Szwajcaria dała światu kilka wielkich zespołów, które na stałe weszły do historii hard rocka i metalu. Czy żeński kwintet Burning Witches kiedyś osiągnie status porównywalny do Krokus, Coroner, czy Celtic Frost? Przyszłość pokaże. Panie są na dobrej drodze, o czym świadczy fakt, że nagrywają dla renomowanej wytwórni Nuclear Blast.
Niemiecka firma w Burning Witches zyskała z pewnością wykonawcę, który przez współczesny filtr znakomicie odświeża oldskulowy, melodyjny metal spod znaku wczesnych dokonań Savatage, Judas Priest, Warlock, Dio, czy Manowar. Mamy więc świetny warsztat, epicki klimat i teksty o smokach, czarownicach, mitach i legendach. Kapela powstała w 2015 roku. Dwa lata później ukazała się debiutancka płyta dziewczyn, na której oddały hołd jednym z idoli, wspomnianym Judas Priest (przerabiając „Jawbreaker”). Stało się tradycją, że Burning Witches na końcu albumu umieszcza cover ważnego dla siebie wykonawcy. Od 2017 roku szwajcarska grupa nagrywa dla Nuclear Blast. Wiosną 2021 roku ukazała się czwarta płyta, „The Witch Of The North”, na której Jeanine Grob (gitara basowa), Romana Kalkuhl (gitara), Laura Guldemond (wokal), Larissa Ernst (gitara) i Lala Frischknecht (perkusja) pokłoniły się Savatage, nagrywają porywającą wersję „Hall Of The Mountain King”.
▶️https://www.burningwitches.ch/
▶️ https://www.facebook.com/burningwitches666
▶️ https://www.youtube.com/watch?v=-ij-ECgDdBg

WARFECT (Szwecja) thrash metal:


Szwecja nie tylko death i black metalem stoi. Rasowy thrash metal potrafią także grać po drugiej stronie Bałtyku, a dowodem na to jest powstałe w 2008 roku trio Warfect.
Wielki Slayer zakończył już działalność, ale jego wspaniałe dziedzictwo żyje w muzyce tysięcy innych wykonawców. Warfect się do nich zalicza. Bezkompromisowy, zanurzony w piekielnym mroku i gęstej smole thrash metal, 0świetny technicznie – tak można scharakteryzować muzykę kapeli, którą założyli dwaj muzycy wcześniej grający w zespole Incoma – Kris Wallstrom (gitara basowa, wokal) i Fredrik Wester (wokal, gitara). Od 2013 roku w tworzeniu wspiera ich bębniarz Manne Flood. Warfect zaliczył już większość renomowanych festiwali, za każdym razem doświadczając pozytywnego odbioru ze strony fanów. W pandemicznym 2020 roku kapela doczekała się premiery znakomitej czwartej płyty, zatytułowanej „Spectre Of Devastation”.
▶️ https://www.warfect.net/
▶️ https://www.facebook.com/Warfect/
▶️ https://www.youtube.com/watch?v=XEEayGGOULY

SYSTEMHOUSE33 (Indie) thrash/death metal

Materiały prasowe

O tym, że w Indiach jest mnóstwo fanów metalu, że odbywają się tam festiwale i koncerty, wiadomo już od jakiegoś czasu. Jednak wciąż niezbyt dużo wiadomo o przedstawicielach tamtejszej metalowej sceny. SystemHouse33 to zespół, który z pewnością warto poznać.
Kapela powstała w 2003 roku z inicjatywy wokalisty Samrona Jude’a w miasteczku nieopodal Mumbaju. Jej przekaz ma na celu zmianę sposobu myślenia o złym, zdaniem frontmana, systemie społeczno-politycznym w Indiach (z dużym naciskiem na sytuację kobiet). Dom z nazwy symbolizuje umysł każdego obywatela. SystemHouse33 swój przekaz ubiera w zestaw dźwięków, które czerpie zarówno z thrash metalu, jak i elementów death metalu. Grupa sama wydaje swoją muzykę. Do wiosny 2021 roku miała na koncie trzy płyty studyjne i EP-kę.
▶️ https://systemhouse33.com/
▶️ https://www.facebook.com/systemhouse33
▶️ https://www.youtube.com/watch?v=xRApHk5YPls

BILETY: Bilety na Nervosa + Warbringer, Warszawa – Knock Out Music Store

nervosa
Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *