NONEXISTER, premiera debiutanckiego albumu „Demons”!

NONEXISTER wydaje dziś swój debiutancki album „Demons”. Z tej okazji kwintet z Zurychu zaprezentował teledysk do swojego nowego singla „Storm”, utworu, który mieści w sobie wszystko, co definiuje muzykę NONEXISTER: jest mroczny, intensywny i nieco dystopijny, zawiera zaraźliwy gitarowy riff i sporo elektronicznego szumu. Inżynier dźwięku, Marco Neeser: „Podczas produkcji najpierw stworzyłem hałaśliwą, industrialną atmosferę, aby nadać piosence nastrój, a potem pozwoliłem, aby uderzył ten emblematyczny riff, który napędza ten numer”.

„Storm” podkreśla rosnące globalne zagrożenie prawicowym ekstremizmem. Wokalista Nik Letuhold: „To, co się teraz dzieje, czasami sprawia wrażenie globalnej powtórki Europy z lat 30. XX wieku. To przerażające. Jednak w moich tekstach zawsze interesuje mnie szerszy obraz – w tym przypadku ekstremizm, sekciarstwo i ich rosnące publiczne poparcie. Zbyt łatwo jest po prostu zrzucić winę na frustrację. Wygodne kłamstwa, bycie ofiarą i obłuda są atrakcyjne dla wielu ludzi. Ale jestem pewien, że większość z nich byłaby śmiertelnie przerażona, gdyby rzeczywiście doszło do punktu, o którym obecnie krzyczą.”

Od czasu wydania pierwszego singla „Your Pain Up My Veins” zespół konsekwentnie nagrywa urzekające, kinowe teledyski, zdobywając liczne nagrody, w tym między innymi California Music Video & Film Award, Global Music Award i Europe Music Award. Ich najnowsze video jest tak samo fascynujące jak poprzednie teledyski: „Storm” możesz obejrzeć poniżej:

Leuthold tak mówi o teledysku: „Naprawdę chciałem nakręcić ten film z Dave’em Bullivantem, po tym jak zobaczyłem, jak różnorodny i wielowarstwowy może być efekt w przypadku danego tematu w „How Do You Dare”. Jeśli chodzi o prawicowy ekstremizm, może bardzo szybko    stać się to banalne, ale po raz kolejny udało mu się przekazać temat utworu w bardzo subtelny sposób. W mocny sposób zilustrował leżące u jego podstaw zagrożenie swoimi surowymi czarno-białymi obrazami, które czasami przypominają mi film Sin City. Myślę, że Dave po raz kolejny stworzył niezwykłe dzieło sztuki.”

Reżyser Dave Bullivant:

„Ten utwór w wymowny sposób mówi o niebezpieczeństwach związanych z rosnącym ekstremizmem w jego różnych postaciach i o tym, jak łatwo ludzie mogą zostać wciągnięci w sytuację, której mogą później żałować. Pokusa wspólnoty, władzy i akceptacji często może pokonać poczucie moralności. I chciałem streścić ten pomysł i przedstawić wewnętrzny konflikt dwóch przyjaciół napotykających ryczący tłum. Kręciliśmy przy użyciu dość wyjątkowej kamery, są tylko dwa egzemplarze tego modelu, które zostały zmodyfikowane tak, aby filmować wyłącznie w czerni i bieli. Następnie wzięliśmy ten wyjątkowy model i zrobiliśmy coś, czego nikt wcześniej nie zrobił, nakręciliśmy końcową scenę przy użyciu wyłącznie światła ultrafioletowego. Powstały obraz jest naprawdę wyjątkowy i po prostu piękny.”

Po sześciu singlach zespół ma zaszczyt zaprezentować swój dorobek w całości. „Demons” to zbiór pierwszej fazy twórczej NONEXISTER, esencja wszystkiego, co ich inspirowało od początku.

Nik Leuthold o albumie:

 „Cieszę się, że nasz debiutancki album 'Demons’ wreszcie się ukazał. To była długa podróż i jestem bardzo dumny z rezultatu. Praca z Marco była wielkim szczęściem, zabierając nas do światów, do których sami byśmy nie dotarli. I tak wielu wspaniałych ludzi pomogło ukształtować produkt końcowy, dopracowując każdy szczegół, aby to dziecko stało się piękne. „

Marco Neeser o płycie:

„Cieszymy się, że w końcu możemy ogłosić wydanie naszego debiutanckiego albumu ‘Demons’. Pracujemy nad nim od kilku lat i jesteśmy dumni z rezultatu. Jest mroczny, niepokojący, dynamiczny, pełen kontrastów i głęboko emocjonalny.”

„Demons” ukaże się za pośrednictwem własnej wytwórni Nonexister (dystrybucja: The Orchard) cyfrowo, na CD i białym winylu (z dodatkowym utworem). Album jest już dostępny do kupienia pod tym linkiem: https://orcd.co/nonexister_demons

Lista utworów:

 1. Your Pain Up My Veins
 2. Drowning In The Void
 3. How Do You Dare
 4. A Promise In The Air
 5. Where Does Your Mind Go
 6. Kater
 7. Storm
 8. Head In A Hole
 9. What A Lie
 10. Flying With The Crows
 11. 2048

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *