Nowy album DragonForce – “Warp Speed Warriors” – wczoraj premiera

Pionierzy ekstremalnego power metalu DRAGONFORCE wydali 15 marca, swój nowy, epicki album “Warp Speed Warriors” nakładem Napalm Records! Aby uczcić wydanie płyty, zespół udostępnił oficjalny teledysk do najnowszego singla „Burning Heart”! Szybkie rytmy perkusyjne i porywające gitary niosą ze sobą nowy, chwytliwy utwór, któremu towarzyszy urzekający teledysk.

Pionierzy ekstremalnego power metalu Dragon Force wydali nowy album „Warm Speed Warriors”. Album miał premierę 15 marca 2024. Zespół jest z Amaranthe w trakcie wspólnej i wyprzedanej trasy koncertowej.

Herman Li o “Burning Heart”:

„Burning Heart to kolejna piosenka DragonForce, z której jesteśmy niezwykle dumni. To następny epicki hymn z naszym charakterystycznym brzmieniem i 10 solówkami gitarowymi! Minęło 5 lat od wydania ostatniego krążka i jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że fani usłyszą ‘Warp Speed Warriors’!”

Po bardzo udanych poprzednich płytach i singlach nominowanego do nagrody Grammy zespołu, takich jak platynowy hit „Through the Fire and Flames” (ponad 240 milionów odtworzeń w serwisie Spotify i 140 milionów wyświetleń na YouTube), “Warp Speed Warriors” kontynuuje dziedzictwo DRAGONFORCE z utworami, które od razu przechodzą do klasyki – „Power of the Triforce” przekroczyło już 1,7 miliona wyświetleń w YouTube. Sprawdźcie teledysk do „Burning Heart” poniżej – pierwsze formaty albumów już się wyprzedają, więc zabezpieczcie swój egzemplarz, zanim będzie za późno!

Herman Li o “Warp Speed Warriors”:

„Po czterech latach inkubacji jesteśmy niezwykle podekscytowani wydaniem naszej najbardziej ambitnej i wspaniałej płyty w dotychczasowej historii. Ten album ukazuje wiele aspektów naszych zdolności artystycznych i zapraszamy miłośników metalu z każdego zakątka tego gatunku, aby odkryli w jego warstwach coś urzekającego. Nie możemy się doczekać, by podzielić się z wami tym rozdziałem naszej muzycznej podróży, to będzie EPICKIE!”

Zapierający dech w piersiach utwór otwierający „Astro Warrior Anthem” potwierdza reputację DRAGONFORCE jako najszybszego zespołu na świecie, urzekając słuchacza od samego początku i oszałamiając solówkami gitarowymi wykonywanymi z niezwykłą szybkością. Podążanie za inspirowanym Zeldą utworem „Power of the Triforce” utrzymuje wysoki poziom głośności, po czym DRAGONFORCE chwilowo zwalnia tempo w balladzie „Kingdom of Steel”. Szybkie rytmy perkusyjne i porywające gitary niosą ze sobą chwytliwy „Burning Heart”, podczas gdy skandowany „Space Marine Corp” charakteryzuje się mocnym i podnoszącym na duchu refrenem. Elektroniczne wpływy we wspaniałym power metalowym hymnie „The Killer Queen” hipnotyzują, a wokal Marca Hudsona sięga nieba. Na „Doomsday Party” wpływy rocka z lat 80. spotykają się z urzekającymi dźwiękami gier wideo w stylu retro i epickimi solówkami gitarowymi w stylu DRAGONFORCE. Po ostatnim oryginalnym utworze na „Warp Speed Warriors”, „Pixel Prison”, następuje nieoczekiwany, ale genialny cover „Wildest Dreams (Taylor’s Version)” Taylor Swift jako dodatkowy utwór kończący tę epicką przygodę.

“Warp Speed Warriors” został wyprodukowany, zmiksowany i zmasterowany przez Damiena Rainauda w Mix Unlimited w Los Angeles w Kalifornii z Samem Totmanem i Hermanem Li. Ten album to niezrównane, innowacyjne doświadczenie dźwiękowe, które stanowi kontynuację dziedzictwa zespołu dzięki utworom, które bez cienia wątpliwości staną się klasykami w kanonie DRAGONFORCE i poza nim.

Lista utworów:

 1. Astro Warrior Anthem
 2. Power of the Triforce
 3. Kingdom of Steel
 4. Burning Heart
 5. Space Marine Corp
 6. Doomsday Party
 7. Prelude to Darkness
 8. The Killer Queen
 9. Pixel Prison

Warp Speed Warriors dostępny jest  w następujących formatach:      

 • 2CD Deluxe Box z bonusową płytą CD Jewel Case z 5 dodatkowymi utworami, opaską na nadgarstek (haftowaną), flagą (100x70cm), breloczkiem/wisiorem na monety do gier (ze skórzanym sznurkiem), zapakowana w torbę sportową (wyłącznie Napalm Records Mailorder) – limitowana ilość  300 egzemplarzy na całym świecie – SOLD OUT!
 • 1LP Gatefold  w kolorze marmurkowy turkus,  zawiera: slipmatę +  record butler (wyłącznie Napalm Records Mailorder) – limitowana ilość  300 egzemplarzy na całym świecie – SOLD OUT!  
 • 1LP Gatefold w kolorze fioletowym (wyłącznie Napalm Records Mailorder ) – limitowana ilość  400 egzemplarzy na całym świecie – SOLD OUT!
 • 1LP Gatefold w kolorze pomarańczowym (wyłącznie w sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii) – limitowana ilość  300 egzemplarzy
 • 1LP Gatefold w kolorze czarnym
 • 1CD Digisleeve z 1 utworem bonusowym                    
 • Digital Album z 3 utworami bonusowymi

DRAGONFORCE Live:

Trasa europejska 2024

Co-headline z/ Amaranthe, + Infected Rain

15.03.24 DE – Wiesbaden / Schlachthof – SOLD OUT!

16.03.24 CH – Zurich / Komplex 457 – SOLD OUT!

17.03.24 BE – Bruksela / AB Box – SOLD OUT!

19.03.24 DE – Stuttgart / LKA Longhorn – SOLD OUT!

20.03.24 FR – Paryż / Bataclan – SOLD OUT!

22.03.24 UK – Bristol / O2 Academy – SOLD OUT!

23.03.24 UK – Manchester / Manchester Academy – SOLD OUT!

24.03.24 UK – Londyn / The Roundhouse – SOLD OUT!

Mutilation On A Spring Night US Tour 2024

z/ Dethklok, Nekrogoblikon, Babymetal*

07.04.24 US – North Myrtle Beach, SC / House Of Blues

08.04.24 US – Charlotte, NC / The Fillmore Charlotte

09.04.24 US – Silver Spring, MD / The Fillmore Silver Spring

11.04.24 US – Columbus, OH, Kemba Live!

12.04.24 US – Cincinnati, OH / The Andrew J Brady Music Center

14.04.24 US – Indianapolis, IN / Egyptian Room At Old National Centre

15.04.24 US – Waukee, IA / Vibrant Music Hall

16.04.24 US – Kansas City, MO / Uptown Theater

17.04.24 US – Oklahoma City, OK / Criterion

19.04.24 US – Albuquerque, NM / Revel

20.04.24 US – Flagstaff, AZ / Pepsi Amphitheater At Fort Tuthill Park

21.04.24 US – Riverside, CA / Riverside Municipal Auditorium

22.04.24 US – San Diego, CA / The Observatory North Park

24.04.24 US – San Francisco, CA – The Masonic*

28.04.24 US – Spokane, WA / The Podium

30.04.24 US – Billings, MT / Metrapark Arena

01.05.24 US – Idaho Falls, ID / Mountain America Center

02.05.24 US – Garden City, ID – Revolution Concert House

03.05.24 US – Portland, OR / Roseland Theater

Założony w 1999 roku zespół DRAGONFORCE urzekł publiczność na całym świecie swoimi niezwykle udanymi płytami i kultowymi singlami, w tym platynowym hitem „Through the Fire and Flames” – największym wyzwaniem dla graczy w legendarnej grze „Guitar Hero III: Legends Of Rock”. Znani ze swoich epickich kompozycji, które poszerzają granice heavy metalu, na nowym albumie DRAGONFORCE eksplorują szerszą niż kiedykolwiek wcześniej gamę różnych stylów muzycznych, a ich brzmienie ewoluuje podczas ekscytującej muzycznej podróży.

DRAGONFORCE:

Herman Li – gitara, chórki

Sam Totman – gitara, chórki

Marc Hudson – wokal

Alicia Vigil – bas, chórki

Gee Anzalone – perkusja, chórki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *