Overdrive „Demo N”. Nowy album zespołu – recenzja i opinia.

Popularnym zjawiskiem w naszym społeczeństwie jest obojętność na istotne dla nas sprawy. Idealnym na to dowodem jest, chociażby niska frekwencja wyborcza w naszym kraju, choć zaczyna się to powoli zmieniać, jak przypuszczam w dobrym kierunku. Nie możemy pozostać obojętni w sprawach najwyższej wagi takich jak zagrożenie katastrofą klimatyczną, kryzys gospodarczy, czy nepotyzm i korupcja nadal obecna w polityce. 

Mimo tego są wśród nas ludzie mający odwagę powiedzieć basta, przeciwstawić się obecnej sytuacji i za pomocą gryfu, mikrofonu i perkusji przedstawić swój punkt widzenia “dziękując” odpowiednim osobom za to jak jest. Do takich ludzi należą członkowie zespołu Overdrive. 

Zespół pochodzący ze Skawiny swoją działalność rozpoczął w roku 2010. Obecnie w skład zespołu wchodzi Raff – gitara i wokal, Rychu – gitara, Mushkin – bas, Maryan – perkusja.

Grupa w szybki sposób zyskała uznanie wśród fanów polskiego hard rocka za sprawą krótkich rytmicznych utworów wpadających w ucho, przypominających brzmienie zespołów z lat 80. Czasem miałem wrażenie, że słucham Luxtorpedy co również jest ogromną zaletą tego albumu z uwagi na moją sympatię do zespołu Litzy.  

Płyta Demo N ukazała się 21 grudnia ubiegłego roku, znajduje się na niej 12 utworów. Agresywny opener „Radykalna Telewizja” uświadamia słuchacza, z czym ma do czynienia. Zamiast smętnego żalu o tym jak jest źle, mamy kawałek dobrego szybkiego hard rocka. Zespół w konkretny sposób przedstawia obecną sytuację na świecie i w naszym kraju. Utwory przedstawiają punkt widzenia muzyków na temat polityki, kościoła i ekologii. W przeszłości mogliśmy o tym usłyszeć na takich albumach jak chociażby „Szydercze Zwierciadło” zespołu Kat, czy „Posłuchaj To Do Ciebie” zespołu Kult

Co sądzę o nowym albumie zespołu Overdrive „Demo N” ? „Demo N” ? Wydawać by się mogło, że ten album to w większości tylko bezmyślna naparzanka. Jednak zespół Overdrive doskonale zadbał o to, aby każdy utwór był wyjątkowy i niósł ze sobą inną cenną dla życia lekcje. Zdecydowanie jest to bardzo ważne dla młodych ludzi takich jak ja. Żyjemy w erze mediów społecznościowych, które bardzo często zalewają nas niepotrzebnymi i ogłupiającymi treściami.  Miejmy nadzieję, że nie zapomnimy nigdy o tym co jest dla naszego społeczeństwa najważniejsze.  

Ocena 10/10


Recenzował: Piotr Burak

PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ: Torture of Hypocrisy – „Humanufacture”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *