Nowy wokalista zespołu Dżem. Tym razem już oficjalnie

Zespół Dżem, uznawany za ikonę polskiego blues rocka, stoi przed ważnym momentem w swojej historii. Po ogłoszeniu w grudniu rozstania z Maciejem Balcarem, który od 2001 roku był głosem grupy, pojawiło się pytanie: kto teraz przejmie wokalne sterowanie w tej legendarnej formacji?

Dżem, rozpoczynając działalność w 1973 roku, przeszedł przez wiele zmian. Ich debiutancki album ukazał się w 1985 roku. Ryszard Riedel, pierwszy wokalista zespołu, pozostaje ikoną i symbolem polskiego rocka, mimo swojej przedwczesnej śmierci w 1994 roku. Jego następcą był Jacek Dewódzki, a od 2001 roku – Maciej Balcar. Z Balcarem na pokładzie zespół wydał dwa albumy, w tym „Muza” z 2010 roku.

Wokalista Dżem. Koniec ery Balcara

Tuż przed świętami 2023 roku, zespół poinformował o zakończeniu współpracy z Balcarem. Oświadczenie wywołało falę spekulacji na temat przyszłości grupy. Zespół zapewnił, że wszystkie zaplanowane koncerty do 6 kwietnia 2024 roku odbędą się zgodnie z planem, ale po tym terminie Dżem będzie kontynuował działalność z nowym wokalistą.

Zobacz również: Zespół Dżem ma nowego wokalistę. Wiemy, kto zastąpi Macieja Balcara

Zastanawiający wpis Łukasza Drapały

Spekulacje na temat nowego wokalisty Dżemu zintensyfikowały się po tajemniczym wpisie Łukasza Drapały, wokalisty zespołu Chemia i finalisty „The Voice of Poland”. Jego post z przypinką Dżemu i pytaniem o nowego wokalistę zespołu szybko stał się pożywką dla plotek. O domniemanym zastępstwie Macieja Balcara napisały między innymi Interia, CGM, czy Radio Złote Przeboje, a także nasz serwis.

Tuż po opublikowaniu tej informacji na naszym Facebooku otrzymaliśmy prywatną wiadomość od Piotra Teresińskiego, webmastera i osoby odpowiedzialnej za sklep Dżemu.

Czemu publikujecie takie bzdury? To płatny post???
Jakie macie potwierdzone informacje?
(..) zacytujemy Was w stosownym momencie ze stosownym komentarzem… zasięgi będą ze hoho….

-przeczytaliśmy.

Zobacz również: Maciej Balcar opuszcza Dżem. Śpiewał w nim dłużej niż Rysiek Riedel

Zwróciliśmy się do Dżemu o komentarz w tej spawie, jednak zespół odpisał nam, tylko że:

Jedyne prawdziwe i oficjalne informacje ze strony zespołu są podane na naszej stronie internetowej i jest to jedyne źródło sprawdzonej i pewnej informacji.

Dżem dementuje angaż Łukasza Drapały

Menedżer Dżemu, Leszek Martinek, w rozmowie z jednym ze śląskich serwisów zdementował te plotki, zapowiadając, że nazwisko nowego wokalisty zostanie ujawnione między 18 a 19 stycznia. Drapała, w kolejnym wpisie, stwierdził, że jego post był tylko niewinnym pytaniem, zauważając przy tym, że nie on jeden publikował podobne posty.

Tymczasem sprawa wyjaśniła się o wiele szybciej.

Nowy wokalista Dżemu – Sebastian Riedel

Dziś po południu poinformowano, że Sebastian Riedel, syn zmarłego frontmana Dżemu Ryszarda Riedela, zostanie nowym wokalistą zespołu. Od 6 kwietnia 2024 roku, Sebastian będzie częścią zespołu Dżem, nawiązując do muzycznej spuścizny swojego ojca i wnosząc świeżą energię do legendarnej grupy.

Jak ogłosił zespół w mediach społecznościowych:

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od 6 kwietnia 2024r. do zespołu DŻEM jako nowy wokalista dołączy Sebastian Riedel. Nasze drogi przecinały się wielokrotnie, by właśnie teraz połączyć się w jedną, wspólną, muzyczną ścieżkę pełną nowych wyzwań.

Sebastian Riedel, urodzony w 1978 roku w Tychach, jest również liderem zespołu Cree, który założył w 1993 roku i któremu przewodzi do dziś.

Zobacz również: Dżem zagrał w Krakowie świętując przy tym 40-lecie swego istnienia [ZDJĘCIA]

Dżem, z jego głębokimi korzeniami w polskiej kulturze muzycznej, stoi na progu nowego rozdziału. Wszyscy z zainteresowaniem śledzimy te wydarzenia, oczekując kolejnych emocjonujących rozdziałów w historii tego legendarnego zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *