Poznajmy kolejne gwiazdy festiwalu Castle Party 2022

Przedstawiamy kolejne gwiazdy festiwalu Castle Party 2022

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się tradycyjnie już w Bolkowie w dniach 7 – 10 lipca 2022r. Karnety na wydarzenie w cenie 390 PLN możecie kupić na stronie castleparty.com w zakładce „Bilety / Tickets„. A tymczasem przedstawiamy kolejne gwiazdy tegorocznego festiwalu:

AESTHETIC PERFECTION – to amerykański zespół EBM i aggrotech założony w 2000 roku w Los Angeles przez frontmana i wokalistę Daniela Gravesa. Do dnia dzisiejszego wydali 8 albumów studyjnych, a podczas ich występu na Castle Party będziecie mieli okazje usłyszeć kompozycje z ich najnowszego albumu „MMXXI”.

BEDLESS BONES to Kadri Sammel, artystka alternatywnej muzyki elektronicznej / fotograf / kamerzystka z Tallina w Estonii. Bedless Bones eksperymentuje z różnymi gatunkami noir, budując mosty i naginając granice pomiędzy dark wave, mrocznym EBM i techno, industrialnymi dźwiękami i abstrakcyjną atmosferą zbliżoną do IDM.

Blutengel to niemiecki zespół muzyki elektronicznej założony przez wokalistę Chrisa Pohla (udzielającego się również w zespołach Terminal Choice, Tumor i Miss Construction). Tematyka utworów Blutengel zazwyczaj koncentruje się wokół tematów typowych dla gotyckiej fikcji, takich jak miłość, wampiryzm, fetyszyzm seksualny, śmierć i nieśmiertelność. Zespół określa swój styl muzyczny jako dark pop.

BOKKA – polski zespół którego twórczość klasyfikowana jest jako: muzyka elektroniczna, rock alternatywny oraz synth pop. Zespół przyjął konwencję kamuflażu scenicznego, nie ujawnia swoich personaliów.

Zeraphine to niemiecki zespół z Berlina założony w 2000 roku przez Svena Friedricha. Sven wielokrotnie występował już w Bolkowie z różnymi zespołami.

By The Spirits – folkowy projekt z mistycznych lasów Dolnego Śląska i prastarej góry Ślęży. Inspirowany naturą, śmiercią i duchowością. Zespół mówi o sobie że przedstawia opowieść o drodze poprzez praktykę pradawnych magii i składa cześć dla starych bogów.

Dom Zły, to jeden z najciekawszych polskich zespołów grających muzyką post-metalowa z naleciałościami black metalowymi. Na początku kwietnia supportowali w Krakowie zespół Amenra.

The Devil’s Trade to solowy projekt Dávida Makó. Artysta określa gatunek muzyki jaką tworzy jako doom-folk.

Psyclon Nine to amerykański zespół założony w 2000 roku w San Francisco, znany z unikalnej mieszanki elektroniki, industrial metalu i black metalu. Początkowo muzyka Psyclon Nine to mieszanka terror EBMu z darkwave/gotyckimi klimatami i wokalami w stylu black metalowym. Od tego czasu zespół ewoluował w kierunku bardziej industrialnego/black metalu.

Sex Gang Children to zespół grający rocka gotyckiego i post-punk, który powstał na początku 1982 roku w Brixton w Londynie, w Anglii. Mimo że grupa wydała tylko jeden oficjalny album studyjny, jej single i inne utwory zostały wydane w licznych kolekcjach. Pozostają jednym z bardziej znanych zespołów wczesnej sceny Batcave.

Od momentu wyklucia się z industrialnych oparów holenderskiego miasta portowego Rotterdam w 2015 roku, DOOL niezaprzeczalnie odcisnął swoje ponure piętno na europejskiej scenie dark rockowej. Po powstaniu z popiołów po „The Devil’s Blood” i „Elle Bandita”, ta paczka dzikusów zebrała się i postawiła sobie za cel osiągnięcie twórczej ewolucji i duchowego wniebowstąpienia poprzez jedność, która od tego czasu nosi nazwę „DOOL„.

Bön to twórcy dźwięku, podążający ścieżką poprzez wibracje przeszłości i teraźniejszości, pozwalający swoim wężom dźwiękowym mówić samodzielnie. Łącząc zachód ze wschodem i północ z południem, tworzą swój własny rytualny wizerunek muzyki światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *