Renesans prog metalu: Tesseract i ich odważna „War of Being”

Prog metal, wciąż rozwijający się gatunek muzyczny, znajduje swojego mistrza w brytyjskim zespole Tesseract. Z niebywałą techniką i precyzją, wskazują drogę przyszłym pokoleniom fanów.

Ich najnowsze dzieło, „War of Being”, zadaje pytanie – czy to najodważniejsza płyta zespołu?
Brytyjczycy z Tesseract od lat kreują unikalne dźwięki w gatunku prog metalu.

Tesseract: Ewolucja w świecie prog metalu

Swoim piątym albumem, „War of Being”, udowodnili, że są w stanie przekraczać granice swojego gatunku. Oswobodzenie się z ram djentu, skupienie na klarownych melodiiach i połączenie post-rocka z post-metalem to tylko niektóre z elementów tego fascynującego dzieła.

Zakręty Kariery. Od „One” do „War of Being”

Tesseract to zespół, którego rozwój można obserwować niczym wciągający film. Po debiucie z “One”, stało się jasne, że są oni siłą, z którą trzeba się liczyć. Albumy takie jak “Altered State” czy “Polaris” definiowały ich miejsce w świecie prog metalu, czyniąc z nich niekwestionowanych liderów w gatunku.

Nowoczesny metal według Tesseract

Nie można zapomnieć o podejściu Tesseract do muzyki. W przeciwieństwie do wielu innych zespołów, nie poszukiwali oldskulowych brzmień. Zamiast tego, koncentrują się na nowoczesnych rytmach, chłodnych tonach, ale jednocześnie nie zapominają o melodyjności i chwytliwości. Ta kombinacja przyciąga zarówno starych jak i nowych fanów, co sprawia, że zespół z Buckinghamshire jest wzorem do naśladowania.

Zobacz również: Summer Dying Loud 2023 – galerie zdjęć koncertów pierwszego dnia festiwalu

W erze, gdy prog metal przeżywa swój renesans, Tesseract nieustannie udowadnia, że są na czele tego ruchu. Z „War of Being”, kontynuują swoją tradycję innowacji, wskazując drogę przyszłym pokoleniom artystów. Za każdym razem, kiedy wydaje się, że osiągnęli szczyt, Tesseract zaskakuje nas czymś jeszcze lepszym.

Tesseract w Polsce. Gdzie kupisz bilet?

7 lutego 2024 w Progresji na ul. Fort Wola 22 w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert, na którym wystąpią międzynarodowe gwiazdy sceny djent i mathcore: Tesseract z Wielkiej Brytanii, Unprocessed z Niemiec oraz The Callous Daoboys z USA. Bilety w przedsprzedaży kosztują od 109 do 119 zł, natomiast w dniu koncertu cena wzrośnie do 140 zł.

Bilety na koncert oraz muzyka Tesseract są nadal dostępne na: www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie, płyty CD oraz winyle).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *