Sabaton „zabiera się” za tworzenie nowych kompozycji

W niedawnym wywiadzie dla czeskiej telewizji Backstage TV wokalista SABATON Joakim Brodén został zapytany o plany swojego zespołu na nadchodzące miesiące.

Odpowiedział: „Nie mogę się doczekać nieco wolniejszego lata. Mamy kilka występów, ale tego lata nie gramy zbyt wielu występów, bo wtedy się przygotowujemy aby tworzyć więcej muzyki.”

Kontynuował: „To dziwne. Nie mam poczucia, że ​​pracuję. Nie mogę się doczekać spokojnych wakacji, ale potem nie mogę się doczekać, aż zacznę pisać więcej muzyki na przyszłość. Nie mamy żadnego wydawnictwa. Jeszcze się nie umówiliśmy. Nie pracujemy nad tym aż tak bardzo, ale będzie dobrze. Bez presji podjadę, a ja i Chris [Rörland, gitara] usiądziemy, wypijemy kilka piw i zbierzemy wszystkie nasze pomysły i napiszemy trochę muzyki. Właściwie to fajna rzecz”.

Czytaj także: SABATON, LORDI BABYMETAL w Łodzi [RELACJA, ZDJĘCIA]


We wrześniu ubiegłego roku SABATON ogłosił nową EPkę z trylogią zatytułowaną „Echoes Of The Great War” zawierającą nowe utwory dotyczące I wojny światowej

Ostatnia EP-ka z trylogii EP „Echoes Of The Great War”, „Stories From The Western Front”, została udostępniona w kwietniu na wszystkich platformach. Zawiera nigdy wcześniej nie słyszany cover dobrze znanego utworu MOTÖRHEAD „1916”.

Czytaj także: SABATON premiera utworu „1916” Motorhead i trzeciej części trylogii „Echoes Of The Great War”

SABATON wspiął się na międzynarodowe listy przebojów swoim dziesiątym albumem studyjnym „The War To End All Wars”, zyskując pierwsze miejsca w Niemczech, Austrii, Szwecji, Polsce, Węgrzech i Finlandii. Osiągnąwszy po raz drugi czołowe miejsca w Niemczech, Szwecji i Finlandii, album po raz pierwszy w karierze zespołu zajął pierwsze miejsce w Polsce, na Węgrzech i w Austrii. To i dodatkowe znakomite wyniki w innych krajach sprawiły, że „The War To End All Wars” jest jak dotąd najbardziej udanym albumem SABATON.

Czytaj także: Sabaton zapowiada nową EP – premiera 20 stycznia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *