Soulfly w Krakowie. Jak było? (RELACJA+ZDJĘCIA).

Soulfly z Maxem Cavalerą, współzałożycielem legendarnej Sepultury przyjechali do Polski. Zagrali koncert w krakowskim klubie Kwadrat

Max Cavalera, charyzmatyczny współzałożyciel brazylijskiej Sepultury, założył Soulfly kilka miesięcy po opuszczeniu tej grupy w 1997 roku. Soulfly od początku miało swoje własne, unikalne brzmienie, łączące elementy groove metalu, thrash metalu, nu metalu oraz etnicznych dźwięków inspirowanych tradycyjną muzyką ludową i world music.

Na albumie „Totem”, który został wydany w 2022 roku, można usłyszeć dziesięć utworów, które kontynuują ciężki i charakterystyczny styl Soulfly. Ten album jest szczególny, ponieważ ma dwóch „ojców” – lidera Soulfly, Maxa Cavalerę, oraz jego syna Zyon’a, który jest perkusistą w zespole. Razem tworzą oni potężny hałas i przynoszą energię Soulfly do współczesności.

Soulfly w klubie Kwadrat. Jak było?

Max Cavalera wraz z synem Zyonem oraz dwoma Mikami: gitarzystą DeLeonem oraz basistą Leonem tworzą brazylijską mieszankę wybuchową pod nazwą Soulfly. W niedzielny wieczór mieliśmy okazję obejrzeć i posłuchać ich na żywo w Klubie Kwadrat. To co Brazylijczycy przyrządzają na scenie to mikstura metalu, groove’u oraz surowych, chwytających za serce plemiennych elementów. Ich muzyka brzmi jakby była wyciśnięta wprost z najbardziej niedostępnych zakamarków pierwotnego brazylijskiego terytorium i naniesiona na struktury złożone z elektrycznych gitar, basu i perkusji. Niesamowita więź która łączy fanów z muzykami podczas tego majestatycznego występu jest nie do opisania. Podobnie jak klimat numerów Soulfly granych na żywo. Energia która jest wytwarzana w trakcie prezentowanych przez Maxa i ekipę utworów wręcz rozsadza miejsce w którym odbywa się koncert. Gdyby można było ją zobaczyć pewnie wyglądała by jak kipiąca lawa wypływająca z wulkanu której nie sposób opanować.

Soulfly zaprezentował w Krakowie przekrojową setlistę z okresu swojej 25 letniej działalności. Najwięcej numerów bo aż 5 pochodziło z debiutanckiego wydanego w 1998 roku albumu „Soulfly”. Z ostatniego wydawnictwa „Totem” grupa zagrała w Krakowie 2 utwory: „Filth Upon Filth” oraz „Superstition”. Nie zabrakło numerów pochodzących z repertuaru innych zespołów Maxa Cavalery: „Refuse/Resist” Sepultury oraz „Wasting Away” Nailbomb.

Przed Soulfly wystąpiła pochodząca z Jastrzębia Zdroju grupa BATNA.

Soulfly w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *