Steve Hogarth – „zimno na zewnątrz, żywy ogień w środku” już 7 grudnia w Polsce

Steve Hogarth już 7 grudnia wystąpi w łódzkiej Wytwórni. Koncert będzie miał wyjątkowy, świąteczny charakter i specjalną listę utworów.

Zazwyczaj na scenie mam choinkę i zachęcam ludzi, by przynosili bombki i je wieszali podczas mojego występu. Jeśli to robią, daję im tequilę To nie jest oczywiście wszystko, są też inne rzeczy, gram też trochę piosenek. Celem tych koncertów jest eksperyment, sprawdzenie, w jakim kierunku potoczy się wieczór. Publiczność ma swój duży udział, staram się prowadzić konwersację z ludźmi, zaangażować ich. Ubierają choinkę, piją tequilę, czasem proszą mnie o zagranie konkretnych piosenek, które gram, jeśli uda mi się ogarnąć jak. Zazwyczaj na próbach ćwiczę cztery razy więcej utworów, niż faktycznie później wykonuję podczas występu, daje mi to więc szersze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Gram dużo własnych piosenek, tych solowych, jak i tych wydanych pod szyldem Marillion.(…) Wykonuję też dużo coverów utworów, które mają dla mnie duże znaczenie. Gram utwory Kate Bush, Kraftwerk, Ala Stewarta, Petera Gabriela, The Psychedelic Furs, Leonarda Cohena, Chucka Berry’ego, George’a Harrisona, The Beatles, Joni Mitchell, Davida Bowiego, Abby, Rufusa Wainwrighta… a to tylko kilkoro artystów, których utwory grywam podczas swoich koncertów. Oczywiście nie dam rady zagrać wszystkiego, ale każdy z wymienionych muzyków jest dla mnie opcją. (…) Wigilię pamiętam jako coś niezwykłego. Kiedy byłem dzieckiem, to był dla mnie naprawdę magiczny czas. To takie wspaniałe uczucie ciepła. Zimno na zewnątrz, ale żywy ogień w środku. Staram się to w jakiś sposób osiągnąć podczas tych świątecznych koncertów. Powiedziałaś, że traktuję swoich fanów jak rodzinę, ale oni też mnie traktują jak rodzinę, jest to więc obustronne (…) Razem świętujemy Boże Narodzenie

Steve Hogarth dla Metal Hammera o nadchodzącym koncercie w Wytwórni

Szykuje się magiczny wieczór i wyjątkowe wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy. Bilety nadal dostępne w sprzedaży.

Zobacz także: Nie traktuję siebie tak poważnie, jak kiedyś- wywiad ze Steve’em Hogarthem

Steve Hogarth w Polsce. Data, miejsce, bilety

Steve Hogarth wystąpi 07.12.2023 w łódzkiej Wytwórni

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ siedzące):

  • Kategoria 1 – 250 PLN
  • Kategoria 2 – 220 PLN
  • Kategoria 3 – 210 PLN
  • Kategoria 4 – 190 PLN

Bilety nadal dostępne w srzedaży na stronach:

shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.eventim.plwww.ebilet.pl

Steve Hogarth – informacje o artyście

Steve Hogarth to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów na scenie progrockowej. Posiadacz niesłychanej skali głosu. Od 1989 roku wokalista Marillion, z którym nieustannie święci sukcesy artystyczne. W 1997 roku wydał swój pierwszy solowy album „Ice Cream Genius”. Materiał nagrywał z Richardem Barbieri (Porcupine Tree) oraz muzykami znanymi z zespołu Blondie. Jego solową dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album „Colours Not Found In Nature”,  nagrany ze szwedzkim zespołem Isildurs Bane, natomiast w marcu zeszłego roku ukazała się najnowsza płyta Marillion, „An Hour Before It’s Dark”. Zanim Steve dołączył do Marillion, wcześniej występował w zespole The Europeans, z którym nagrał płyty „Vocabuary” (1983), „Live” (1984) i „Recurring Dreams” (1984). Potem wraz z Colinem Woore tworzył grupę How We Live, która w 1987 roku wydała album „Dry Land”.

Podczas występu 7 grudnia w łódzkiej Wytwórni wokalista zaprezentuje specjalnie przygotowany repertuar, w którym obok jego solowych dokonań i utworów z repertuaru zespołu Marillion nie zabraknie również piosenek wykonawców, których darzy szczególnym sentymentem. Podczas swoich występów Steve wdaje się w rozmowy i interakcje z widzami podczas których opowiada historyjki i anegdoty ze swego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *