Tarja Turunen wydaje nowy album. Dziś premiera

Tarja Turunen właśnie wydała swój najnowszy album „Dark Christmas”. 10 listopada 2023 miała miejsce premiera tego wydawnictwa

Dziś ukazał się nowy album Tarji zatytułowany  „Dark Christmas„. Płyta jest kontynuacją wydawnictwa „From Spirits and Ghosts (Score for a Dark Christmas)” z 2017 roku. Mimo iż album ten wypełniają świąteczne utwory, nie brakuje mroczniejszych dźwięków.

Tarja przygotowała dla słuchaczy teledyski do kilku utworów jako przedświąteczny prezent: „Last Christmas„, „The First Noel” i „White Christmas„. Utwory te wraz z teledyskami „Frosty The Snowman” oraz „Jingle Bells” znalazły się na playliście „Dark Christmas” na YouTube.

Zobacz także: Tarja prezentuje singiel „Frosty The Snowman”

Pełnometrażowy film fabularny, składający się z 12 teledysków, był w zeszłym tygodniu wyświetlany w wybranych kinach Dolby Atmos, od Buenos Aires, Meksyku i Helsinek po Berlin. Był to pierwszy świąteczny album w historii zaprezentowany w Dolby Atmos, w ponad 50 lokalizacjach oraz wielkie widowisko dla fanów Tarji i miłośników Świąt. Wszystkim, którzy przegapili szansę wzięcia udziału w tym jednorazowym wydarzeniu, pełnometrażowy film zostanie udostępniony na platformach streamingowych, które oferują format Dolby Atmos.

Dark Christmas – trochę więcej o albumie Tarji

Płytę „Dark Christmas” tworzą czarujące i urzekające wykonania m.in. takich znanych numerów: „All I Want For Christmas Is YouMariah Carey, „Wonderful ChristmastimePaula McCartneya, klasyki takie jak „Rudolph The Red-Nosed Reindeer„, a także zupełnie nowa piosenka Tarji. „Dark Christmas” jest idealnym albumem dla tych, którzy nie tylko chcą poczuć świąteczną atmosferę, ale i odkryć bardziej tajemniczą stronę tego okresu.

Zanurzenie się w ten nowy świat było fascynujące. Wiem, że docenicie świąteczne piosenki w naszych upiornych aranżacjach, bo te utwory naprawdę brzmią tak, jak nigdy wcześniej. Miałam ogromną przyjemność po raz kolejny współpracować z Jimem Dooleyem i Timem Palmerem. Mam nadzieję, że spodoba Wam się nasze podejście Świąt – „nasz mroczny duch Świąt

Tarja o albumie „Dark Christmas”

Album „Dark Christmas” ukazał się na płycie CD, na dwóch czarnych winylach oraz na dwóch biało-zielonych winylach. Prezentujemy listę utworów tegoż wydawnictwa:

 1. The First Noel
 2. Frosty The Snowman
 3. O Holy Night
 4. Dark Christmas
 5. Jingle Bell Rock
 6. White Christmas
 7. All I Want For Christmas Is You
 8. Wonderful Christmastime
 9. Last Christmas
 10. Jingle Bells
 11. Rudolph The Red-Nosed Reindeer
 12. Angels We Have Heard On High

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *