Steve Hogarth – bombki, tequila i kolędy, a wrona i słowik szybują do nieba.

Steve Hogarth wystąpi w łódzkiej Wytwórni już 7 grudnia. Trwa wielkie odliczanie do koncertu.

Na scenie będzie stała choinka, ludzie będą mogli przynieść swoje bombki i powiesić je między utworami. A gdy to zrobią, poczęstuję ich szotem tequilli. Zazwyczaj zapraszam pojedyncze osoby z publiczności na scenę i rozmawiamy. To jest bardzo ważny element moich koncertów, bo odbywają się one pod hasłem ‘Wieczór ze Stevem Hogarthem’ i nie mają one wyłącznie aspektu muzycznego (…). Zdarza mi się też czytać na scenie mój dziennik oraz grać takie utwory, na które mam w danym momencie ochotę. I tak – w przypadku tego koncertu, o którym rozmawiamy, pojawią się piosenki świąteczne. Tu akurat wybór jest spory, bo może to być i „White Christmas”, a mogą też być to tradycyjne świąteczne pieśni angielskie. Kto wie – być może zaśpiewam też jakąś polską kolędę .

– Steve Hogarth w wywiadzie dla Cantara Music

Zobacz także: Nie traktuję siebie tak poważnie, jak kiedyś- wywiad ze Steve’em Hogarthem

Dyskografię Marillion zamyka album „An Hour Before It’s Dark” (2022). Z tego właśnie albumu pochodzi ulubiony przez fanów „The Crow And The Nightmare

To zabawne, bo jak go pisaliśmy, to całkiem mi się podobał, ale z początku wydawał się trochę płaski i jednolity, to był mój pomysł, by w środku było zatrzymanie, tak że piosenka wyhamowuje, nagle opada i rusza od nowa ze zdwojoną siłą. Nieco później odkryliśmy Choir Noir, a to już dało piosence całkowicie inny wymiar. Te głosy, które wchodzą pod koniec, unoszą ją do nieba. O to nam chodziło. Gdy już miksowaliśmy ten utwór, to zyskał swoje piękno i siłę, stąd miano ulubieńca. Grałem ten kawałek na wokal i pianino w Szwecji, więc może w Łodzi też go zagram.

Steve Hogarth w wywiadzie dla Wyspy.fm

Steve Hogarth w Polsce. Data, miejsce, bilety

Steve Hogarth wystąpi 07.12.2023 w łódzkiej Wytwórni

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ siedzące):

  • Kategoria 1 – 250 PLN
  • Kategoria 2 – 220 PLN
  • Kategoria 3 – 210 PLN
  • Kategoria 4 – 190 PLN

Bilety nadal dostępne w srzedaży na stronach:

shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie), www.eventim.plwww.ebilet.pl

Steve Hogarth – informacje o artyście

Steve Hogarth to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów na scenie progrockowej. Posiadacz niesłychanej skali głosu. Od 1989 roku wokalista Marillion, z którym nieustannie święci sukcesy artystyczne. W 1997 roku wydał swój pierwszy solowy album „Ice Cream Genius”. Materiał nagrywał z Richardem Barbieri (Porcupine Tree) oraz muzykami znanymi z zespołu Blondie. Jego solową dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album „Colours Not Found In Nature”,  nagrany ze szwedzkim zespołem Isildurs Bane, natomiast w marcu zeszłego roku ukazała się najnowsza płyta Marillion, „An Hour Before It’s Dark”. Zanim Steve dołączył do Marillion, wcześniej występował w zespole The Europeans, z którym nagrał płyty „Vocabuary” (1983), „Live” (1984) i „Recurring Dreams” (1984). Potem wraz z Colinem Woore tworzył grupę How We Live, która w 1987 roku wydała album „Dry Land”.

Podczas występu 7 grudnia w łódzkiej Wytwórni wokalista zaprezentuje specjalnie przygotowany repertuar, w którym obok jego solowych dokonań i utworów z repertuaru zespołu Marillion nie zabraknie również piosenek wykonawców, których darzy szczególnym sentymentem. Podczas swoich występów Steve wdaje się w rozmowy i interakcje z widzami podczas których opowiada historyjki i anegdoty ze swego życia. Zapowiada się magiczny i wyjątkowy wieczór. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *