Tesseract na jedynym koncercie w Polsce

Brytyjczycy przyjadą z najnowszym albumem “War Of Being”. Podczas występu w Warszawie towarzyszyć im będą djentowcy z Unprocessed i mathcore’owi wizjonerzy z The Callous Daoboys.

𝗧𝗘𝗦𝗦𝗘𝗥𝗔𝗖𝗧 djent, prog metal:
Tesseract to jedna z tych grup, których karierę obserwuje się jak dobry film. Już przy debiutanckim “One” usłyszało o nich wielu, a światek prog metalu zyskał kolejny skład gotów do zrewolucjonizowania gatunku. Dalej było tylko lepiej. Z czasem zespół wydał przełomowe dla współczesnej formy nurtu “Altered State” i “Polaris”, a od tamtej pory wyłącznie rosną, grając we własnej ekstralidze. Brytyjczycy weszli w ostatnie półtorej dekady nowoczesnego metalu zgodnie z teraźniejszymi standardami – w progresywnym rocku nie poszukiwali oldskulowych, analogowych brzmień.

Czytaj także: Renesans prog metalu: Tesseract i ich odważna „War of Being” RECENZJA

To muzyka spod znaku maksymalnego chłodu, idealnie poszatkowanego rytmu, choć z miejscem na wzniosłe melodie, a nawet odrobinę przebojowości. Skuteczność tych działań pozostaje niepodważalna – w końcu formacja z Buckinghamshire po dziś dzień ma wielu naśladowców.

„War of Being” to piąty album studyjny Tesseract wykonującego metal progresywny. Album ukazał się 15 września 2023 roku nakładem Kscope. Został wyprodukowany samodzielnie przez zespół i Petera Milesa.

𝗨𝗡𝗣𝗥𝗢𝗖𝗘𝗦𝗦𝗘𝗗 djent, prog metal:
Niemieckie Unprocessed to kolejna z grup, które w poszukiwaniu idealnego destylatu prog metalu nie uciekają w zamierzchłą przeszłość. Widać, że autorzy ubiegłorocznego “Gold” są dziećmi swoich czasów, dlatego oprócz skomplikowanych figur rytmicznych wrzucają do piosenek synkopowane rytmy djentu, ale nie tylko. Bo tutaj pomysł na muzykę jest wielowątkowy, a obok powyższych tropów gości także math rock czy nawet echa melodyki współczesnego popu. Wszystko w odpowiednich proporcjach.

𝗧𝗛𝗘 𝗖𝗔𝗟𝗟𝗢𝗨𝗦 𝗗𝗔𝗢𝗕𝗢𝗬𝗦 mathcore:
Właśnie takich kapel potrzebuje mathcore: furiackich i kolorowych; pełnych wszystkiego i jednocześnie maksymalnie konkretnych w przekazie. The Callous Daoboys pokazują, że granice nurtu wyznacza wyłącznie wyobraźnia, a ci Amerykanie mają ogromną wyobraźnię. W ogóle nie czują problemu z łączeniem mathcore’u z niemal grindową intensywnością, emocjami zaczerpniętymi z post-hc, awangardowymi zgrzytami czy alt-metalem. Robią, co chcą i wiedzą, że dzięki temu wychodzą na plus.

Szczegóły koncertu 𝗧𝗘𝗦𝗦𝗘𝗥𝗔𝗖𝗧 w Polsce

𝗧𝗘𝗦𝗦𝗘𝗥𝗔𝗖𝗧 + 𝗨𝗡𝗣𝗥𝗢𝗖𝗘𝗦𝗦𝗘𝗗, 𝗧𝗛𝗘 𝗖𝗔𝗟𝗟𝗢𝗨𝗦 𝗗𝗔𝗢𝗕𝗢𝗬𝗦

7 luty 2024 Warszawa – Progresja

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆

https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie | collector’s tickets)
https://ebilet.pl

Organizator: Knock Out Productions http://www.knockoutprod.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *