The Cure zapowiada reedycję płyty „Wish”. Album wkrótce trafi na sklepowe półki

„Wish” to dziewiąty studyjny album The Cure, który ukazał się 21 kwietnia 1992 roku. Grupa po 30 latach postanowiła uczcić okrągłą rocznicę specjalnym jubileuszowym wydaniem deluxe.

„Wish” jest najlepiej sprzedająca się płyta zespołu. Zajęła 1. miejsce w Wielkiej Brytanii i 2. miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie była nominowana do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy alternatywny album. Na płycie znajdują się takie przeboje jak „High”, „Friday I’m In Love” i „A Letter To Elise”. Nowa edycja „Wish” to trzypłytowe wydawnictwo z 45 utworami, wśród których znalazły się 24 wcześniej niepublikowane kawałki i 4 nowe.

Pierwsza płyta to oryginalny album „Wish”, niedawno zremasterowany przez Roberta Smitha i Milesa Showella w legendarnym Abbey Road Studios. Druga płyta zawiera 21 wcześniej niepublikowanych demówek, w tym 4 studyjne demówki z 1990 i 17 instrumentalnych demówek z 1991 roku, z których 9 to wcześniej niepublikowane utwory. Trzecia płyta CD w zestawie zawiera 4 utwory z kasety „Lost Wishes” wydanej w 1993 roku. Fani nareszcie będą mogli usłyszeć utwór „Uyea Sound” w wersji cyfrowej i na CD.

Album zawiera również niewydany wcześniej utwór „A Wendy Band” z sesji Manor Studio w 1992 roku, wcześniej niesłyszany miks epickiego ulubionego utworu „From the Edge Of the Deep Green Sea”, a także 5 rzadko spotykanych 12-calowych miksów. Na końcu usłyszymy „End” na żywo z Paryża, które nagrano w październiku 1992 roku.

Od początku nagrań, Smith miał jasną wizję tego, czym powinno być „Wish”:


Ogólny dźwięk tkwił w mojej głowie od samego początku. Użyliśmy dość małej palety, tak jak w przypadku „Disintegration”, ale udało nam się stworzyć wiele rodzajów piosenek. Myślę, że punktem odniesienia był „Kiss Me”.

Słuchając albumu ponownie w 2022 roku, Smith wyznaje:


Jest pewna strona płyty, o której trochę zapomniałem, bardzo delikatna, tęskna i piękna. „Trust” jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Myślę, że gra się ją z wielkim uczuciem, a „To Wish Impossible Things” to kolejny wspaniały, melancholijny kawałek… tak naprawdę może to być moja ulubiona piosenka na płycie.

The Cure w Polsce w 2022

Zespół The Cure zagra w Polce aż dwukrotnie – 20 października 2022 w TAURON Arenie Kraków oraz 21 października w Atlas Arenie w Łodzi. Grupa gościła w Polce wielokrotnie. Po raz pierwszy odwiedziła nasz kraj 15 listopada 1996 roku.

Bilety do nabycia na www.livenation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *