Ukraińskie trio Stoned Jesus powróci jesienią do Polski na trzy koncerty

Stoned Jesus powróci na przełomie października i listopada do Polski na trzy koncerty świętować 15-lecie swojej działalności! Grupa wystąpi kolejno w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, gdzie towarzyszyć jej będą: krajowi mistrzowie miażdżącego riffu z Dopelord oraz fiński, progresywno doom metalowy The Abbey.

TONED JESUS (Ukraina / Season of Mist) – stoner rock, doom metal, prog

Za sprawą wydanego w 2012 roku albumu “Seven Thunders Roar” założony w Kijowie przez Igora Sydorenko zespół wdarł się do świadomości stoner/doom metalowych scenowiczów, a pochodzący z niego utwór “I’m the Mountain” stał się jedną z najbardziej reprezentatywnych kompozycji gatunku w ostatniej dekadzie. Jednak w kontekście Stoned Jesus nie można się zatrzymać tylko na ich drugim albumie – Ukraińcy uwielbiają eksperymentować i nigdy nie patrzą wstecz, o czym przekonać się można sięgając do reszty ich twórczości.

DOPELORD (Polska / Blues Funeral Recordings) – stoner/doom metal

Dopelord powstał w 2010 roku i przez blisko 15 lat swojej działalności dał się poznać jako jeden z najciężej pracujących zespołów pochodzących z Polski. Świetnie przyjęte na zachodzie płyty, trasy u boku m.in. Saint Vitus czy Vader oraz udział w festiwalach jak Desertfest, Helldorado i Metaldays potwierdzają, że ciężkie riffy w połączeniu z chwytliwymi refrenami w wykonaniu kwartetu wchłaniają słuchacza, o czym możecie się również przekonać słuchając ich wydanego w zeszłym roku krążka “Songs for Satan”.

Czytaj również: Dopelord zagrali w Katowicach. Zobacz galerię zdjęć z koncertu w P23.

THE ABBEY (Finlandia / Season of Mist) – progressive doom metal

Skład trasy zamyka fińska grupa The Abbey. Jeden ze świeższych nabytków wytwórni Season of Mist zadebiutował w zeszłym roku krążkiem “Word of Sin”. Pierwszy album nie oznacza jednak, że jest to zbieranina totalnych świeżaków – wręcz przeciwnie, mamy tu do czynienia z doświadczonymi muzykami z przeszłością w takich zespołach jak Sentenced, The Man-Eating Tree oraz wokalistką Natalie Koskinen (Shape of Despair), którzy w tym wydaniu dają upust swoim progresywnym, doom rockowym fascynacjom. Nie przegapcie ich występu!

Szczególy koncertów Stoned Jesus, Dopelord, The Abbey w Polsce

Stoned Jesus’ XV Anniversary Headline Tour

30.10.2024 Warszawa, Hydrozagadka

31.10.2024 Kraków, Kwadrat

1.11.2024 Poznań, 2Progi

BILETY: https://bit.ly/STONED_JESUS_WWA

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *