Volbeat rozpoczyna pracę nad nowym albumem studyjnym i wstrzymuje trasy koncertowe.

Duńscy rock and rollowcy Volbeat spędzą cały 2024 rok pracując nad materiałem na kolejne studyjne wydawnictwo zespołu.

Frontman Volbeat, Michael Poulsen, w wiadomości wideo przesłanej w czwartek, 24 sierpnia w mediach społecznościowych określił plany zespołu dotyczące kontynuacji albumu „Servant Of The Mind” z 2021 roku.

Poulsen przekazał wiadomość o treści:

„Witajcie słuchacze Volbeat i fani Volbeat. Wróciliśmy do domu z trasy po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. A wszystkim członkom Volbeat chcę bardzo podziękować za niesamowite wsparcie w Kanadzie i USA oraz wszystkim ludziom, którzy podróżowali, żeby zobaczyć Volbeat. Świetnie się bawiliśmy z Halestorm i nie możemy się doczekać powrotu.”

„Więc co dalej? Teraz jesteśmy w domu. Poświęcimy trochę czasu rodzinie, naszym dzieciom i w przyszłym roku nie wyruszymy w trasę koncertową, ale napiszemy nowy album i wejdziemy do studia, aby go nagrać. Więc następnym razem, gdy będziemy w trasie, będzie mnóstwo nowych utworów. Nie mogę się doczekać. Mnóstwo świetnych pomysłów na następną płytę. Więc zaczniemy nad tym pracować.

„Co jeszcze? Ponieważ Volbeat nie koncertuje w przyszłym roku, będę w trasie z [moim pobocznym death metalowym projektem] ASINHELL. Sprawdźcie ich. I jeszcze raz dziękuję za niesamowite wsparcie.”

W niedawnym wywiadzie ze współpracownikiem Sonic Perspectives, Rodrigo Altafem, Poulsen opowiedział o niedawnym rozstaniu Volbeat z wieloletnim gitarzystą Robem Caggiano. Roba na obecnej trasie koncertowej zastąpił Flemming C. Lund z duńskiej grupy THE ARCANE ORDER.

Volbeat zagrał swój pierwszy koncert z Lundem 10 czerwca na festiwalu Rockfest w Hyvinkää w Finlandii. a zaledwie pięć dni wcześniej zespół ogłosił, że oficjalnie rozstał się z Caggiano. Nie podano powodu rozstania, ale pozostali członkowie zespołu oświadczyli, że życzą swojemu „bratu Robowi wszystkiego najlepszego we wszystkim, co będzie robił w przyszłości”. Następnie podziękowali Robowi „za dziesięć niesamowitych lat”.

THE ARCANE ORDER to duński kwintet ekstremalnie metalowy, który 9 czerwca nakładem Black Lion Records wydał swój czwarty album „Distortions From Cosmogony”.

Caggiano grał na czterech ostatnich albumach studyjnych VOLBEAT: „Outlaw Gentlemen & Shady Ladies” z 2013 r., „Seal the Deal & Let’s Boogie” z 2016 r., „Rewind, Replay, Rebound” z 2019 r. i „Servant Of The Mind”. Caggiano, uznany muzyk, autor tekstów i producent, dołączył do ANTHRAX jako gitarzysta prowadzący w 2001 roku, występując na albumach „We’ve Come For You All” z 2003 roku i „The Greater Of Two Evils” z 2004 roku. On

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *