Wacken Open Air 2023. Helloween jednym z headlinerów festiwalu [ZDJĘCIA]

Niemiecka grupa wystąpiła jako jeden z headlinerów podczas przedostatniego dnia festiwalu Wacken Open Air 2023. Zobaczcie zdjęcia z koncertu.

Tegoroczna edycja Wacken Open Air Festival już za nami. Najwyższy czas na odrobinę wspomnień. Niemiecka grupa swój koncert zagrała niemiecka grupa Helloween. Jak fani bawili się podczas koncertu? Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia.

Helloween na Wacken Open Air 2023

Formacja Helloween została założona w 1984 roku. W tym samym roku ukazał się ich debiutancki album, nazwany po prostu „Helloween”. Przełomowym momencie w karierach muzyków było wydanie płyty „Keeper of the Seven Keys Part 1”, która przyniosła im międzynarodową sławę i zaowocowała dużą trasą koncertową po Stanach Zjednoczonych. Przez trzy dekady swojej działalności w ekipie Helloween śpiewało łącznie trzech wokalistów – Kai Hansen, Michael Kiskie oraz obecny frontman, Andi Deris. Jakiś czas temu panowie postanowili połączyć siły i wyruszyć razem w specjalną trasę koncertową.

Zobacz również: Trivium wstrząsnął Wacken Open Air 2023

Obecnie grupa zalicza się do najważniejszych przedstawicieli muzyki metalowej. Przez wielu uważana jest również za prekursorów niemieckiego speed metalu. Helloween ma na koncie kilkanaście albumów studyjnych oraz 3 płyty live. Wszystkie krążki grupy sprzedały się na świecie w ponad 8-milionowym nakładzie.

Zobaczcie jak wyglądał koncert Helloween na Wacken Open Air Festival 2023:

Wacken Open Air to jeden z najważniejszych festiwali dla wszystkich fanów muzyki metalowej. Organizowany jest nieprzerwanie od 1990 roku w niemieckiej miejscowości Wacken. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w dniach 2-5 sierpnia i wystąpiło na niej wiele muzycznych gwiazd. Przyszłoroczna edycja wyprzedała się w cztery i pół godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *