Agata Karczewska prezentuje najnowszy teledysk

Agata Karczewska, niepokorna songwriterka właśnie zaprezentowała teledysk promujący kolejne jej wydawnictwo. Premiera albumu na jesieni 2024

Po udanym debiucie z albumem „I’m not Good at Having Fun” (wyd. Asfalt 2019) i bezkompromisowym projekcie z Johnem Porterem („On The Wrong Planet„, wyd. Mystic 2023), Agata wraca z nowym singlem Dark Horse, wydanym pod skrzydłami Anteny Krzyku. 

Produkcją ponownie zajął się Marcin Bors, znany m.in. ze współpracy z Pogodno, Nosowską i Hey. Dzięki niemu, tak jak przy pierwszym albumie, oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej brzmią jak rodem z amerykańskiego Południa. Autorem okładki  do singla jest utalentowany Dawid Ryski

Zobacz także: John Porter i Agata Karczewska zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]

Dark Horse to kowbojska ballada utrzymana w klimacie alternatywnego country, o tych i dla tych, którzy zawsze mają w życiu pod górkę a mimo to, uparcie podążają własną drogą. Piosenka o tym dlaczego czasami warto stawiać na czarnego konia.

Singiel „Dark Horse” jest także dostępny w serwisach streamingowych.

Agata Karczewska – sylwetka artystki

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej styl, określany muzycznym minimalizmem, opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha czy Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii. Charakterystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym.

29 marca 2019 r., Agata opublikowała swój debiutancki album, „I’m Not Good at Having Fun”. W 2020 r. została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues. Otrzymała również Mateusza – specjalne wyróżnienie dla młodych artystów przyznawane przez radiową Trójkę. Uczestniczka projektu organizowanego przez Estradę Poznańską „Estrada w sieci: DUETY” w ramach, którego razem z Johnem Porterem, stworzyła utwór „No Way to Say Goodbye”. Kontynuacją ich współpracy był wydany w czerwcu 2023 r. album „On The Wrong Planet”. Jesienią 2024 roku ukaże się kolejny album artystki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *